PČ 7. diena: Slovākija centīsies pārsteigt Šveici, Dānijai iespēja pietuvoties ceturtdaļfinālam

Somijas pilsētā Tamperē un Latvijas galvaspilsētā Rīgā šodien tiks aizvadīta septītā spēļu diena 2023. gada pasaules hokeja čempionātā. Šodien norisināsies četri mači.

A apakšgrupa. Ungārija – Zviedrija (16:20)

Septīto spēļu dienu Tamperē ievadīs Ungārijas un Zviedrijas duelis. Ungāri atgriezās elites divīzijā ar diviem zaudējumiem – 1:3 pret Dāniju un 1:7 pret ASV, bet turnīra trešajā spēlē ar 3:2 papildlaikā pārsteidzoši pārspēja Franciju. Ar diviem izcīnītiem punktiem trīs spēlēs Kevina Konstantīna vadītā komanda ieņem sesto vietu A apakšgrupā. Ungārijas izlases sastāvā ar trīs (1+2) punktiem trijos mačos rezultatīvākais ir Ištvans Bartalis. Tikmēr ar diviem precīziem metieniem atzīmējies Ištvans Sofrons. Savukārt zviedri turnīru uzsākuši ar trīs uzvarām trīs spēlēs – 1:0 pār Vāciju, 5:0 pār Austriju un 2:1 pēcspēles metienu sērijā pret mājinieci Somiju. Neskatoties uz trīs panākumiem, skandināvi ar astoņiem punktiem šobrīd ieņem vien trešo vietu A apakšgrupā. Zviedrijas izlases rindās rezultatīvākais šobrīd bijis Jonatans Berggrens, kurš sakrājis trīs (0+3) punktus. Tikmēr ar diviem vārtiem izcēlies Oskars Lindbergs.

Abām izlasēm šī būs pirmā tikšanās pasaules čempionātos. Ungārija pret Zviedriju nav spēlējusi kopš 2019. gada, kad krustoja nūjas pārbaudes mačā. Toreiz skandināvi svinēja panākumu vien ar 4:3. Zviedri bija vadībā ar 4:0, bet laika posmā no 46. līdz 55. minūtei maģāri iemeta trīs bezatbildes ripas un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Zviedrijas valstsvienības sastāvā no šī mača palicis tikai vienu vārtu autors – Lūkass Bengtsons. Savukārt Ungārijas rindās atrodami divi vārtu guvēji – augstāk jau minētais Bartalis un Ištvans Terbočs. Abas izlases krustoja nūjas savā starpā pārbaudes mačā arī 2017. gadā. Toreiz zviedri guva virsroku ar 4:0.

B apakšgrupa. Čehija – Slovēnija (16:20)

Rīgā turnīra septītā diena sāksies ar Čehijas un Slovēnijas spēkošanos. Čehi turnīru sāka ar divām uzvarām (3:2 pār Slovākiju un 5:1 pār Kazahstānu), bet turnīra trešajā mačā papildlaikā ar 3:4 atzina mājinieces Latvijas pārākumu. Ar trīs spēlēs izcīnītiem septiņiem punktiem Kari Jalonena vadītā komanda šobrīd ieņem trešo vietu B apakšgrupā. Čehijas izlases sastāvā pirmajos trijos mačos rezultatīvākais bijis Dominiks Kubalīks, kurš izcēlies ar sešiem (3+3) punktiem. Piecus (3+2) punktus nopelnījis Lukašs Sedlāks, bet pie četriem (1+3) ticis Čehijas valstsvienības kapteinis Romāns Červenka. Savukārt slovēņi turnīru sākuši ar trīs neveiksmēm – 0:7 pret Šveici, 2:5 pret Kanādu un 0:1 pret Norvēģiju. Abus Slovēnijas izlases vārtus šajā turnīrā guvis Jans Drozgs. Matjaža Kopitāra vadītā komanda šobrīd ieņem pēdējo vietu B apakšgrupā.

Čehija ar Slovēniju iepriekšējo reizi krustoja nūjas 2017. gada pasaules čempionātā. Toreiz čehi svinēja pārliecinošu panākumu ar 5:1. Čehijas valstsvienība jau 12. minūtē panāca uz tablo 3:0. Uzvarētāju sastāvā ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās Romans Horāks, bet pie 1+1 tika Červenka. Horāks šogad kā viens no pēdējiem pirms pasaules čempionātā tika atskaitīts no Čehijas izlases treniņnometnes. Slovēņu rindās vienīgos vārtus guva Miha Verličs, kurš šajā turnīrā pirmajos trijos mačos atzīmējies ar vienu rezultatīvu piespēli. Pirms tam abas valstsvienības mērojās spēkiem 2013. gada pasaules čempionātā. Toreiz čehi bija pārāki ar 4:2. Uzvaras ripa tika iemesta vien 46. minūtē. Interesanti, ka Čehijas hokejisti visus vārtus guva nevienādos sastāvos – pirmā ripa tika iemesta mazākumā, bet nākamie trīs vārti gūti vairākumā. Slovēnijas valstsvienības sastāvā ar 1+1 atzīmējās Roberts Saboličs un Roks Tičars, kuri piedalās arī šajā pasaules čempionātā.

A apakšgrupa. Dānija – Vācija (20:20)

Vakara vēlajā mačā Tamperē Dānija krustos nūjas ar Vāciju. Abas izlases šo turnīru ir uzsākušas ar ļoti atšķirīgām sekmēm, taču gan dāņiem, gan vāciešiem šī būs ļoti svarīga spēle cīņā par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Dāņi turnīru uzsākuši ar trīs uzvarām trīs spēlēs – 3:1 pār Ungāriju, 4:3 papildlaikā pār Franciju un 6:2 pār Austriju. Ar astoņiem punktiem Heinca Īlersa vadītā komanda šobrīd ieņem otro vietu A apakšgrupā. Dānijas valstsvienības rezultatīvākais spēlētājs šobrīd ir Īlersa dēls Nikolajs, kurš trijos mačos nopelnījis sešus (4+2) punktus. Viņš šobrīd ir otrais rezultatīvākais spēlētājs visā turnīrā. Tikmēr pa četriem punktiem dāņu rindās sakrājuši Niklass Jensens (1+3) un aizsargs Markuss Lauridsens (0+4). Savukārt vācieši turnīru sākuši ar trīs zaudējumiem trijos mačos – 0:1 pret Zviedriju, 3:4 pret Somiju un 2:3 pret ASV. Harolda Kreisa trenētā komanda šobrīd ieņem pēdējo vietu A apakšgrupā, taču vēl nav zaudējusi cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, jo visas neveiksmes piedzīvotas pret grupas galvenajām favorītēm. Vācijas izlases sastāvā rezultatīvākais pagaidām bijis Marsels Nēbelss (1+1). Divus punktus nopelnījis arī Maksimilians Kastners (0+2).

Abas izlases otro gadu pēc kārtas pasaules čempionātā spēlē vienā apakšgrupā. Pērn vācieši izcīnīja sauso uzvaru ar 1:0. Vienīgos vārtus mača 13. minūtē, spēlējot skaitliskajā vairākumā, guva Marks Mihaelis. Vācijas valstsvienības vārtos nepārspēts palika Filips Grubauers, kurš atvairīja visus 18 dāņu izpildītos metienus. Šogad vāciešiem jāiztiek bez Grubauera palīdzības. Vācijas izlase guva virsroku mačā pret Dāniju arī 2019. gada pasaules čempionātā (2:1). Uzvarētāju sastāvā ar vārtiem izcēlās Matiass Plahta un Frederiks Tifels, bet zaudētāju rindās vienīgo reizi precīzs bija Matiass Bau Hansens. Plahta šajā turnīrā nepiedalās, bet Tifels un Bau Hansens paguvuši atzīmēties ar vienu rezultatīvu piespēli. Dāņi nav uzvarējuši vāciešus pasaules čempionātos kopš 2018. gada, kad ar 3:2 svinēja panākumu pēcspēles metienu sērijā.

B apakšgrupa. Šveice – Slovākija (20:20)

Rīgā septītā turnīra diena noslēgsies ar Šveices dueli pret Slovākiju. Šveicieši pasaules čempionātu uzsākuši ar trīs panākumiem trīs mačos. Patrika Fišera vadītā valstsvienība šajā turnīrā nav ielaidusi vēl nevienus vārtus – Šveices hokejisti turnīra ievadā ar 7:0 sagrāva Slovēniju, bet turpinājumā ar 3:0 apspēlēja Norvēģiju un 5:0 pārspēja Kazahstānu. Ar trīs spēlēs iegūtiem deviņiem punktiem šveicieši patlaban ieņem otro vietu B apakšgrupā. Šveices sastāvā pirmajos trijos mačos rezultatīvākais bijis Deniss Malgins, kurš izcēlies ar diviem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm. Pie četriem punktiem tikuši arī Marko Miranda (1+3) un Gētens Hāss (0+4). Savukārt ar trīs precīziem metieniem atzīmējies Nino Nīderraiters. Tikmēr slovāki ar četriem punktiem šobrīd ierindojas piektajā pozīcijā B apakšgrupā. Krega Remzija trenētā komanda turnīra ievadā ar 2:3 piekāpās Čehijai, bet pēc tam ar 2:1 apspēlēja Latviju un ar 1:2 pēcspēles metienu sērijā zaudēja Kanādai. Slovāku rindās šobrīd rezultatīvākais ar trīs (1+2) punktiem bijis Peters Cehlāriks. Tikmēr valstsvienības kapteinis Mareks Hrivīks atzīmējies ar 1+1.

Šveice ar Slovākiju jau trešo gadu pēc kārtas pasaules čempionātā spēlē vienā apakšgrupā. Iepriekšējā gadā šveicieši svinēja panākumu rezultatīvā mačā ar 5:3. Pēdējo ripu Fišera vadītā komanda iemeta tukšā pretinieku cietoksnī. Uzvarētāju sastāvā ar trīs rezultatīvām piespēlēm izcēlās Piuss Suters, bet pie diviem (1+1) punktiem tika Malgins. Suters šogad nav ieradies palīgā Šveices valstsvienībai. Savukārt 2021. gadā Rīgā notiekošajā pasaules čempionātā šveicieši pārbrauca pāri slovākiem ar 8:1. Piecas no astoņām ripām Fišera vadītā komanda iemeta vairākumā. Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar diviem gūtiem vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm bija Gregorijs Hofmans. Romēns Lefels izcēlās ar 2+1, bet Svens Andrigeto panākumu kaldināja ar 1+2. No šīs trijotnes Šveices izlasi šajā turnīrā pārstāv vienīgi Lefels, kurš trijos mačos atzīmējies ar diviem (1+1) punktiem. Slovāki pasaules čempionātu ietvaros līdz šim pēdējo reizi pārspēja šveiciešus 2012. gadā, kad izcīnīja sauso uzvaru ar 1:0. Vienīgos vārtus 19. minūtē guva Tomāšs Tatars, kurš šogad atteicās no dalības pasaules čempionātā.