Somijas izlase divreiz izlaiž pārsvaru, bet apspēlē vāciešus (VIDEO)

Šovakar 2023. gada pasaules hokeja čempionāta A apakšgrupas spēlē Somijas izlase ar rezultātu 4:3 (1:1, 2:2, 1:0) pārspēja Vācijas valstsvienību.

Pirmā perioda desmitajā minūtē Somijas izlases uzbrucējs Joels Armia pēc lieliskas Kāpo Kako piespēles atklāja mača rezultātu, bet devītajā minūtē Marsels Nēbelss ar tālšāvienu apmānīja Jussi Olkinuoru un panāca neizšķirtu.

Otrās trešdaļas 13. minūtē Kajs Vismans ar šāvienu no zilās līnijas jau izvirzīja vadībā vāciešus, taču Sakari Manninens 15. minūtē izlīdzināja rezultātu.

Nepilnas divas minūtes vēlāk Manninens vairākumā spēja otro reizi mačā izvirzīt vadībā mājiniekus, ieraidot vārtos Mikko Lehtonena atlēkušo metienu. 19 sekundes pirms perioda noslēguma vācieši gan panāca līdzsvaru uz rezultāta tablo – Džons Džeisons Peterka realizēja skaitlisko pārsvaru.

Trešā mača nogriežņa 13. minūtē Mikko Lehtonens pirmais tika pie lēkājošas ripas un to trieca vārtos. Šo pārsvaru somiem arī izdevās noturēt un mājinieki tika pie pirmās uzvaras šajā turnīrā.

Jussi Olkinuora atvairīja desmit no 13 Vācijas izlases metieniem, bet Dastins Štrālmaiers tika galā ar 21 no 25 Somijas valstsvienības raidījumiem.

Nākamā spēle somiem paredzēta 15. maijā, plkst. 20:20 pret Zviedrijas izlasi, bet Vācijas valstsvienība 15. maijā plkst. 16:20 krustos nūjas ar ASV hokejistiem.