Zviedrijas izlase ielaiž pirmos vārtus turnīrā, bet bullīšos uzveic pasaules čempionus (VIDEO)

Šovakar 2023. gada pasaules hokeja čempionāta A apakšgrupas spēlē Zviedrijas izlase ar rezultātu 2:1 (0:0, 1:0, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienos pārspēja Somijas valstsvienību.

Pirmajā periodā komandas vārtus neguva, bet otrās trešdaļas 18. minūtē Zviedrijas izlases uzbrucējs Fabians Zeterlunds ieturēja pauzi, apmānīja somu vārtsargu Emīlu Larmi un atdeva ātru piespēli Oskaram Lindbergam, kurš atklāja mača rezultātu.

Trešā mača nogriežņa septītajā minūtē Somijas valstsvienības uzbrucējs Juho Lammiko raidīja ripu pa vārtsarga Larsa Johansona muguru un izlīdzināja spēles rezultātu.

Papildlaikā komandas neguva, bet bullīšu sērijā Zviedrijas hokejisti izcīnīja trešo uzvaru šajā turnīrā. Zviedrijas izlases rindās ar diviem precīziem metieniem izcēlās Lūkass Reimonds, bet vienus vārtus guva Henriks Tommerness. Somijas valstsvienības labā precīzs bija Joels Armija un Ahti Oksanens.

Larss Johansons atvairīja 27 no 28 Somijas izlases metieniem, bet Emīls Larmi tika galā ar 24 no 25 Zviedrijas izlases raidījumiem.

Zviedrijas izlase nākamo spēli aizvadīs 18. maijā plkst. 16:20 pret Ungārijas komandu, bet somi 17. maijā plkst. 20:20 krustos nūjas ar Francijas valstsvienību.

Jāpiemin, ka Zviedrijas izlase trīs spēlēs ielaidusi tikai vienus vārtus un visos trīs mačos laukumu pametusi kā uzvarētāja.