Čehijas izlase iemet trīs ripas pirmajā periodā un iesāk PČ ar panākumu (VIDEO)

Šodien 2023. gada pasaules hokeja čempionāta B apakšgrupas pirmajā spēlē Čehijas izlase ar rezultātu 3:2 (3:2, 0:0, 0:0) pārspēja Slovākijas valstsvienību.

Pirmā perioda piektajā minūtē Slovākijas izlases uzbrucējs Martins Hromiaks vairākumā atklāja mača rezultātu, taču Romāns Červenka pēc lieliskas Dominika Kubalīka piespēles septītajā minūtē panāca neizšķirtu.

11. minūtē pavisam neveiksmīgi nospēlēja Čehijas izlases vārtsargs Šimons Hrubecs – cenšoties ar nūju ievirzīt ripu savā ķērājcimdā, vārtsargs to ieraidīja pats savā cietoksnī. Precīzs metiens tika ieskaitīts Slovākijas valstsvienības aizsargam Mislavam Rosandičam.

Trīs minūtes pēc nelaimes gadījuma čehi gan spēja atjaunot līdzsvaru uz rezultāta tablo, Lukašam Sedlākam mazākumā apmānot Slovākijas vārtsargu Staņislavu Skorvaneku.

Perioda izskaņā slovāku otrais vārtu guvējs Rozandičs nopelnīja 5+20 minūšu sodu par sitienu pretiniekam ar celi, ko čehiem izdevās izmantot vēl pirms došanās uz ģērbtuvēm – pēc lieliskas saspēles Lukašs Sedlāks pielika nūju Dominika Kubalīka metienam un pirmo reizi spēlē izvirzīja vadībā Čehijas izlasi.

Atlikušo mazākumu slovākiem izdevās izturēt. Otrajā trešdaļā abas komandas izveidoja vairākus momentus, ar divām izcilām iespējām izceļoties Čehijas hokejistiem, taču vārti netika gūti.

Trešajā mača nogrieznī čehiem izdevās noslāpēt Slovākijas centienus izlīdzināt rezultātu un pagājušā čempionāta bronzas medaļas ieguvēji iesāka turnīru ar panākumu.

Šimons Hrubecs atvairīja 24 no 26 Slovākijas izlases metieniem, bet Staņislavs Skorvaneks tika galā ar 19 no 22 Čehijas valstsvienības raidījumiem.

Čehijas izlasei nākamā spēle paredzēta 14. maijā pret Kazahstānu, bet slovāki turnīru turpinās jau rītdien pret Latvijas valstsvienību.