Latvijas izlase vēlreiz ielaiž pirmajā minūtē un zaudē arī slovākiem (VIDEO)

Šovakar Latvijas hokeja izlase otrajā 2023. gada pasaules hokeja čempionāta grupu turnīra mačā ar rezultātu 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) piekāpās Slovākijas valstsvienībai.

Latvijas izlase aukstu dušu saņēma jau pirmā perioda 44. sekundē, kad Peters Cehlāriks atdeva lielisku piespēli no aizvārtes Matušam Sukelam, kurš atklāja mača rezultātu.

Piektajā minūtē spēle nācās iesaistīties Latvijas valstsvienības vārtsargam Artūram Šilovam, kurš apstādināja slovāku pretuzbrukumu.

Roberts Bukarts 12. minūtē spēja izlauzties līdz Slovākijas vārtiem, taču metiens tālajā vārtu stūrī nebija rezultatīvs.

Perioda turpinājumā Slovākijas izlase turpināja kontrolēt spēli – Cehlāriks uzmeta pa vārtiem un atlēkušo ripu savāca Sukels, kurš trāpīja pa vārtu stabu.

Otrās trešdaļas sākumā Harijs Vītoliņš veica izmaiņas virknējumos. Latvijas izlase periodu iesāka aktīvi – Rūdolfa Balcera, Rodrigo Ābola un Ronalda Ķēniņa maiņa izveidoja divus momentus, taču nespēja gūt vārtus.

Vēlāk trešdaļā Ķēniņš mainīja ripas lidojuma virzienu, taču ripa aizlidoja pavisam nedaudz garām vārtiem.

Otrā perioda vidū Slovākijas izlase izveidoja divus bīstamus izgājienus divatā pret vienu aizsargu, taču Oskara Cibuļska un Jāņa Jaka meistarīgā spēle aizardzībā glāba mūsu valstsvienību.

Trešdaļas izskaņā lielisku momentu vairākumā nerealizēja Latvijas izlase – Jānis Jaks nomānīja pretinieku uzbrucēju un atdeva piespēli Ķēniņam, kura metienu ar nūju atvairīja Staņislavs Skorvaneks.

Latvijas izlasei tomēr izdevās pārtraukt gandrīz piecus periodus ilgušo noslēgt sauso sēriju, kad Rodrigo Ābols pie savas zilās līnijas apzaga pretinieku aizsargu, izskrēja vienatnē pret Skorvaneku un panāca neizšķirtu rezultātu.

Trešā mača nogriežņa vidū Libors Hudačeks izrāvās vienatnē pret Artūru Šilovu, taču iespēju realizēt neizdevās.

Nedaudz vēlāk slovāki gan spēja izvirzīties vadībā – pretinieku kapteinis Mareks Hrivīks pirmais tika pie ripas pēc Patrika Koha atlēkušā metiena un pārspēja Šilovu.

Sešas minūtes pirms pamatlaika noslēguma Andris Džeriņš vairākumā trāpīja pa vārtu stabu. Latvijas izlase vēlāk ieguva iespēju spēlēt piecatā pret trim, taču arī šo iespēju izmantot neizdevās.

Lai gan mūsu komanda noņēma vārtsargu un saasināja spēli pie pretinieku vārtiem, izlīdzināt rezultātu neizdevās un Latvijas hokejisti piedzīvoja otro zaudējumu turnīrā.

Artūrs Šilovs atvairīja 27 no 29 Slovākijas izlases metieniem, bet Staņislavs Skorvaneks tika galā ar 27 no 28 Latvijas valstsvienības raidījumiem. Abi vārtsargi arī tika atzīti par savu komandu labākajiem spēlētājiem.

Latvijas hokeja izlase nākamo maču aizvadīs 15. maijā, kad plkst. 20:20 krustos nūjas ar Čehijas hokejistiem. Tikmēr slovākiem nākamais mačs paredzēts 15. maijā plkst. 16:20 pret Kanādas valstsvienību.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisināsies no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņems arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisināsies Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisināsies no 12. maija līdz 28. maijam.