Vēsturiska uzvara – Latvijas izlase papildlaikā sakauj Čehiju (VIDEO)

Šovakar Latvijas hokeja izlase trešajā 2023. gada pasaules hokeja čempionāta grupu turnīra mačā ar rezultātu 4:3 (0:1, 2:1, 1:1, 1:0) papildlaikā uzvarēja Čehijas valstsvienību, izcīnot pirmo panākumu pār čehiem turnīra vēsturē.

Pirmā perioda sākumā abas komandas spēlēja piesardzīgi, taču pārsvars piederēja Latvijai. Pirmo iespēju gūt vārtus izveidoja Latvijas izlase, taču Kasparam Daugaviņam neizdevās pārspēt Šimonu Hrubecu. Turpinājumā pirmā maiņa izveidoja vēl dažas iespējas, taču Rodrigo Ābols aizmeta garām tukšam vārtu stūrim.

Devītajā minūtē gan mača rezultātu atklāja čehi – Dāvids Nemečeks apmānīja Tomu Andersonu un ieraidīja ripu Latvijas izlases vārtos. Jāpiemin, ka vārtsargs Artūrs Šilovs tika aizsegts un metienu neredzēja.

Pirmā perioda noslēgumā Dāvids Tomāšeks izveidoja lielisku vārtu gūšanas iespēju, taču trāpīja pa Artūra Šilova vārtu stabu.

Otro trešdaļu mūsu hokejisti iesāka labi un panāca neizšķirtu – Rihards Bukarts trešajā minūtē no zilās līnijas uzmeta pa vārtiem un pārspēja Hrubecu, kura skats tika aizsegts.

Arī turpinājumā Latvijas izlase spēlēja lieliski un vien 62 sekundes pēc pirmajiem vārtiem Mārtiņš Dzierkals pretuzbrukumā ar varenu plaukstas metienu jau izvirzīja vadībā mūsu komandu.

Trešdaļas vidū Latvijas hokejisti nespēja izmantot vairākumu un pēc tā Čehijas izlase ilgstoši pieturēja ripu uzbrukuma zonā. Lai gan Latvijas valstsvienība spēlēja pašaizliedzīgi, čehi guva vārtus – Dominiks Kubalīks izlīdzināja rezultātu.

Latvijas izlase vēlāk vēlreiz ieguva skaitlisko pārsvaru un jau pašā tā sākumā Rihards Bukarts trāpīja pa vārtu stabu, taču vārtus neguva.

Perioda noslēgumā savu iespēju vairākumā saņēma arī čehi. Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs fantastiski glāba komandu, taču mirkli pēc tam mūsu hokejista mestā ripa trāpīja pa ausi Andrim Džeriņam. Uzbrucējs pameta laukumu pats saviem spēkiem un vēlāk atgriezās laukumā.

Trešā mača nogriežņa sākumā pārsvars uz ledus joprojām piederēja mūsu hokejistiem un sestajā minūtē izdevās vēlreiz izvirzīties vadībā – Oskars Cibuļskis no zilās līnijas guva trešos Latvijas izlases vārtus.

Pēc Cibuļska vārtu guvuma Čehijas izlase pārņēma iniciatīvu spēlē un vairākkārt apdraudēja Latvijas valstsvienības vārtus.

Vien trīs minūtes pirms pamatlaika beigām čehi sagrieza karuseli Latvijas izlases zonā un Romāns Červenka atdeva lielisku piespēli Mihalam Kempnijam, kurš panāca līdzsvaru uz rezultāta tablo.

Čehijas valstsvienība turpināja apdraudēt Latvijas vārtus līdz pat pamatlaika beigām, taču izdevās nosargāt vārtus un izcīnīt vienu punktu.

Papildlaikā abas komandas apmainījās ar bīstamiem momentiem, taču vārtsargi darbojās varonīgi.

Vien 44 sekundes pirms papildlaika noslēguma Oskars Batņa ieraidīja vārtos Jāņa Jaka atlēkušo metienu un Latvijas izlase izcīnīja vēsturisko pirmo panākumu pār čehiem, kā arī pirmo reizi šajā turnīrā nokāpa no ledus kā uzvarētāji.

Artūrs Šilovs atvairīja 22 no 25 Čehijas izlases metieniem, bet Šimons Hrubecs tika galā ar 31 no 35 Latvijas valstsvienības raidījumiem.

Latvijas izlases rindās par labāko spēlētāju tika atzīts Oskars Cibuļskis, bet čehu rindās balvu saņēma Jakubs Fleks.

Šī bija pirmā Latvijas izlases uzvara pār Čehiju pasaules čempionāta ietvaros. Iepriekš tika piedzīvoti desmit zaudējumi, kā arī 2006. gadā izdevās nospēlēt neizšķirti.

Latvijas hokeja izlase nākamo maču aizvadīs 17. maijā, kad plkst. 16:20 krustos nūjas ar Norvēģijas hokejistiem. Tikmēr čehiem nākamais mačs paredzēts 18. maijā plkst. 16:20 pret Slovēnijas valstsvienību.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisināsies no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņems arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisināsies Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisināsies no 12. maija līdz 28. maijam.