PČ 12. diena: Ar sešām spēlēm noslēgsies apakšgrupu turnīrs

Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā šodien tiks aizvadīta 12. spēļu diena 2024. gada pasaules hokeja čempionātā. Šodien norisināsies seši mači.

Šī kļūs par pēdējo apakšgrupu turnīra spēļu dienu. Rītdien, 22. maijā, turnīrā būs brīvdiena, bet jau ceturtdien norisināsies ceturtdaļfināli.

A apakšgrupa:

Austrija – Lielbritānija plkst. 13.20.

Dienas pirmajā spēlē Austrija centīsies sasniegt ceturtdaļfinālu, cīnoties pret vietu Elitē zaudējušo Lielbritāniju.

Austrijas izlase šogad ir pārpildīta ar pārsteigumiem. Pirmajā spēlē Austrija bez ierunām zaudēja Dānijai ar 1:5, taču tad sekoja trīs šokējoši rezultāti. No sākuma austrieši guva piecus vārtus pret Šveici, ciešot neveiksmi tikai ar 5:6. Šveice uzvaras vārtus guva vien 51 sekundi līdz finālsirēnai. Taču nākamajā spēlē Austrija pret Kanādu atspēlējās no 1:6 un piekāpās pagarinājumā ar 6:7, bet trešo pārsteigumu sarīkoja apspēlējot Somiju ar 3:2, izraujot uzvaru pēdējā sekundē. Pēc tam Austrija zaudēja Čehijai ar 0:4. Līdz šim pēdējā spēlē austrieši apspēlēja Norvēģiju ar 4:1. Trīs hokejisti Austrijas rindās guvuši pa sešiem punktiem – Dominiks Zvergers, Marko Rossi un Peters Šnaiders.

Lielbritānija līdz šim aizvadītajās sešās spēlēs nav spējusi izcīnīt uzvaru, piekāpjoties Kanādai (2:4), Somijai (0:8), Šveicei (0:3), Dānijai (3:4), Čehijai (1:4) un Norvēģijai (2:5). Briti jau pazaudējuši vietu Elites divīzijā. Lielbritānijas sastāvā tikai divi hokejisti sasnieguši četru punktu atzīmi – Liams Kirks (2+2) un Evans Mouzijs (1+3).

Savā starpā Austrija un Lielbritānija aizvadījušas trīs spēles pasaules čempionātā, visās pārākiem esot austriešiem.

Austrija ar septiņiem punktiem sešās spēlēs ieņem 4. vietu, bet Lielbritānija bez izcīnītiem punktiem ierindojas pēdējā, 8. vietā.

Austrijas izlases sastāvs

Lielbritānijas izlases sastāvs

Kanāda – Čehija plkst. 17.20.

Par augstāku vietu A grupas turnīra tabulā spēkosies Kanāda un mājiniece Čehija.

Joprojām nepārspētā Kanāda izcīnījusi sešas uzvaras pēc kārtas. NHL hokejistu pārpildītā Kanāda pirmajā mačā apspēlēja Lielbritāniju ar rezultātu 4:2. Dienu vēlāk kanādieši pieveica Dāniju ar 5:1, bet trešajā cīņā izlaida pārsvaru 6:1 pret Austriju, bet tomēr uzvarēja papildlaikā ar 7:6. Vēlāk kanādieši pieveica Norvēģiju ar 4:1, Somiju ar 5:3 un Šveici ar 3:2. Komandas līderis ar astoņiem punktiem (6+2) ir perspektīvais Dilans Kozenss.

Čehijai līdz šim ļoti palīdz mājas sienas. Pirmajā spēlē mājiniece pārspēja Somiju ar 1:0 bullīšos, taču otrajā mačā atguvās no iedzinēju lomas un ar 6:3 pieveica Norvēģiju. Trešajā spēlē piekāpās Šveicei ar 1:2 pēcspēles metienos, bet ceturtajā mačā Čehija atgriezās uz uzvaru takas, pieveicot Dāniju ar 7:4, Austriju ar 4:0 un Lielbritāniju ar 4:0. Čehijas rezultatīvākais spēlētājs ir veterāns Romāns Červenka, kurš sakrājis astoņus punktus (2+6).

Abas izlases savā starpā pasaules čempionātā tikušās 24 reizes. Čehija pārāka bijusi 11 reizes, bet Kanāda 13. Zīmīgi, ka Kanādai ir astoņu spēļu uzvaru sērija pret Čehiju, kuri pēdējo reizi uzvaru svinēja 2010. gadā.

Turnīra tabulā pēc sešām spēlēm Kanāda ar 17 punktiem ieņem 1. vietu, bet čehi ierindojas pozīciju zemāk ar 15 punktiem.

Kanādas izlases sastāvs

Čehijas izlases sastāvs

Somija – Šveice plkst. 21.20.

Somijas izlase mačā pret Šveici centīsies nosargāt pozīciju ceturtdaļfināla grupā.

Somija turnīra ievadā nespēja gūt vārtus, zaudējot mājiniecei Čehijai (0:1 pēcspēles metienu sērijā), taču otrajā mačā reabilitējās, “sausā” sagraujot Lielbritāniju (8:0). Trešajā mačā somi apspēlēja Norvēģiju (4:1). Tam sekoja šokējošs zaudējums pret Austriju ar 2:3. Vēlāk somi piekāpās arī Kanādai ar 3:5, bet vakardien ar 3:1 pārspēja Dāniju. Somijas līderis ar sešiem vārtu guvumiem ir PČ debitants Olivers Kapanens.

Čempionātu šveicieši iesāka ar pieciem panākumiem, no sākuma svinēja pārliecinošu uzvaru pret Norvēģiju ar 5:2, taču pēc tam ļoti sīvā un rezultatīvā cīņā pārspēja Austriju ar 6:5. Dienu vēlāk sekoja panākums pār mājinieci Čehiju ar 2:1 pēcspēles metienos. Vēlāk Šveice apspēlēja Lielbritāniju ar 3:0 un sagrāva Dāniju ar 8:0. Sestajā spēlē gan pārtrūka Šveices veiksmes sērija, piekāpjoties Kanādai ar 2:3.

Somija pasaules čempionātos pret Šveici izcīnījusi septiņas uzvaras astoņās spēlēs. Abas izlases savā starpā vairākkārt tiekās Eirotūres posmos. Šogad visās četrās spēlēs uzvarēja somi. Šveice vienīgo uzvaru pār Somiju PČ izcīnījusi 2018. gadā.

Šveice ar 14 punktiem pēc sešiem mačiem ieņem 3. vietu A grupā, taču Somija ierindojas ceturtajā vietā ar desmit punktiem.

Somijas izlases sastāvs

Šveices izlases sastāvs

B apakšgrupa:

Francija – Vācija plkst. 13.20 

Francija centīsies noslēgt turnīru uz patīkamas nots, spēkojoties ar Ziemeļaustrumu kaimiņieni Vāciju.

Francija iesāka turnīru ar diviem zaudējumiem – 1:3 pret Kazahstānu un otrajā mačā sīvā cīņā atzina Latvijas pārākumu ar rezultātu 2:3 papildlaikā. Vēlāk Francija vienu uzvaru spēja izcīnīt, ar 4:2 pieveicot Poliju, bet pēc tam gan atgriezās uz neveiksmju takas, zaudējot ASV ar 0:5, Slovākijai ar 2:4 un Zviedrijai ar 1:3. Francijas izlases rezultatīvākā spēlētāja godu ar četriem punktiem sadala Stefans Da Kosta (2+2) un Johans Ovitu (0+4).

Vācija turnīra ievadā uzvarēja Slovākiju ar 6:4, taču vēlāk cieta graujošus zaudējumus – 1:6 pret ASV un 1:6 pret Zviedriju. Ceturtajā spēlē Vācija saņēmās un pamatīgi sagrāva Latvijas izlasi ar rezultātu 8:1, kam sekoja graujoša uzvara pār Kazahstānu ar 8:2. Sestajā mačā vācieši ar 4:2 pārspēja Poliju. Vācijas līdera lomu sadala trīs hokejisti ar astoņiem punktiem – Jasins Ēlics (2+6), Džons Džeisons Peterka (5+3) un Leo Pfoderls (3+5).

Savstarpējās spēlēs Vācija izcīnījusi sešas uzvaras, kamēr Francija pārāka bija četros gadījumos.

B grupas tabulā pēc aizvadītām sešām spēlēm Vācija ar 12 punktiem ieņem 3. vietu, kamēr Francija ar četriem punktiem ierindojas 6. vietā.

Vācijas izlases sastāvs

Francijas izlases sastāvs

Latvija – ASV plkst. 17.20. 

Latvijas izlase lūko sasniegt ceturtdaļfinālu, cenšoties apspēlēt ASV pamatlaikā.

Latvija turnīru iesākusi ar divām uzvarām papildlaikā, pārspējot Poliju (5:4) un Franciju (3:2). Tam sekoja uzvara pār Kazahstānu (2:0). Bet pēc tam Latvija cietusi divus graujošus zaudējumus – 1:8 pret Vāciju un 2:7 pret Zviedriju. Sestajā spēlē Latvija ļoti sīvā cīņā pieveica slovākus ar 3:2 bullīšos. Ar sešiem punktiem (4+2) komandas līderis ir Kaspars Daugaviņš.

ASV izlase uz čempionātu atvedusi spēcīgāko sastāvu pēdējās desmitgades laikā. Pirmajā mačā amerikāņi piekāpās Zviedrijai ar 2:5, taču dienu vēlāk reabilitējās un sagrāva Vāciju ar 6:1. Trešajā cīņā ASV zaudēja Slovākijai ar 4:5 pagarinājumā, lai arī atspēlējās no 1:4. Ceturtdien amerikāņi ar 5:0 sagrāva Franciju, bet nākamajā dienā pieveica Poliju ar 4:1. Svētdien ASV zvaigznes ar 10:1 sagrāva Kazahstānu. Uzbrucējs Mets Boldijs ar 12 (5+7) punktiem ieņem līdera pozīciju.

Latvija ar deviņiem punktiem sešās spēlēs ieņem 5. vietu B grupā un saglabā izredzes uz ceturtdaļfinālu, taču ASV ar 13 punktiem ierindojas 2. vietā.

Sīkāk par spēli Latvija – ASV izlasīt iespējams ŠEIT.

Latvijas izlases sastāvs

ASV izlases sastāvs

Zviedrija – Slovākija plkst. 21.20. 

Lieliski spēlējošā Zviedrija krustos nūjas ar Slovākiju, kurai jānotur pozīcija ceturtdaļfinālā.

Spēcīgā Zviedrija vēl nav zaudējusi nevienu punktu, izcīnot sešas pārliecinošas uzvaras pēc kārtas. Turnīra atklāšanas dienā ar 5:2 tika pārspēta ASV izlase, tad ar 5:1 sasita Poliju, bet dienu vēlāk sagrāva Vāciju ar 6:1. Tam sekoja uzvara pār Kazahstānu ar 3:1 un Latvijas sagrāve ar 7:2. Tikmēr vakar zviedri ar 3:1 apspēlēja Franciju. Zviedrijas izlasei ir divi pārliecinoši līderi ar deviņiem punktiem kontā – Markuss Johansons (4+5) un Andrē Burakovskis (3+6).

Tikmēr Slovākija aizvadījusi trīs augsti rezultatīvas cīņas, zaudējot tiešajai konkurentei Vācijai ar 4:6, apspēlējot Kazahstānu ar 6:2 un papildlaikā pieveicot spēcīgo ASV ar rezultātu 5:4. Vēlāk slovāki pārspēja Poliju ar 4:0, taču nākamajā mačā apspēlēja Franciju ar 4:2. Divas dienas atpakaļ slovāki sīvā cīņā piekāpās Latvijai bullīšos ar 2:3. Ar deviņiem punktiem (5+4) Slovākijas līderis ir Libors Hudāčeks.

Savstarpējās spēlēs pasaules čempionātā Zviedrija uzvarējusi sešus mačus, bet Slovākija trīs. Jāpiebilst, ka Slovākija nav uzvarējusi zviedrus kopš 2006. gada.

Zviedrija ar 18 punktiem sešās spēlēs ieņem 1. vietu B grupā, taču Slovākija ar 12 punktiem atrodās ceturtajā pozīcijā.

Zviedrijas izlases sastāvs

Slovākijas izlases sastāvs

PČ 2024 aktualitātes

Pasaules čempionāta jaunumi

Latvijas izlases jaunumi

Turnīra tabula

Spēļu kalendārs

Latvijas izlases intervijas

Latvijas izlases sastāvs

Autors: Rems Ratņikovs

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)