Latvijas izlase otrajā periodā ielaiž piecus vārtus un kapitulē Vācijai (VIDEO)

Šovakar 2024. gada pasaules hokeja čempionāta grupu turnīra ceturtajā spēlē Latvijas hokeja izlase ar rezultātu 1:8 (0:2, 1:5, 0:1) piedzīvoja zaudējumu Vācijas valstsvienībai.

Maču veiksmīgāk iesāka Vācijas izlase un arī atklāja rezultātu – Dominiks Kahuns seatajā minūtē pirmais tika pie ripas vārtu priekšā un panāca 1:0 pretinieku labā.

Vēlāk bīstamu momentu Vācijas vārtu priekšā izveidoja Miks Indrašis un Rihards Bukarts, taču noslēgt iespēju rezultatīvi neizdevās. Pēc tam skatāmu uzbrukumu veidoja arī pirmā maiņa.

Perioda vidū vāciešiem izdevās veikt izgājienu vienatnē pret Gudļevski, taču viņš pretinieku apstādināja.

Trešdaļas noslēgumā Mārtiņš Dzierkals vairākumā vārtu priekšā nespēja ieraidīt ripu Filipa Grūbauera vārtos, taču mazākumā, kas sekoja vairākumam, tika ielaisti vārti – Kajs Vissmans teicami apspēlēja Latvijas izlases aizsardzību un panāca 2:0 Vācijas labā.

Pavisam neveiksmīgi iesākās otrais periodas, kad 48. sekundē Leo Pfoderls pretuzbrukumā guva trešos vāciešu vārtus.

Jau trešajā minūtē neprecīzi nospēlēja Gudļevskis un Pārkers Tuomie izvirzīja Vāciju vadībā ar 4:0, kas piespieda Hariju Vītoliņu paņemt 30 sekunžu pauzi un Kristera Gudļevska nomaiņu.

Tas gan nepalīdzēja – Džons Džeisons Peterka ar asu metienu vairākumā guva piektos vāciešu vārtus.

Mocības gan turpinājās arī trešdaļas vidū, kad Vācija vairākumā cīņā vārtu priekšā tika pie sestajiem vārtiem – šoreiz izcēlās Marks Miheilis.

Džons Džeisons Peterka pēc rikošeta no Ansona nūjas 16. minūtē guva septītos vārtus, taču lielāks zaudējums notika pēc tam – Jonass Millers ar celi ietrieca kājā Kasparam Daugaviņam, bet sods nesekoja. Laukumā viņš vēlāk gan atgriezās.

Nepilnu minūti pirms otrā perioda noslēguma latviešiem pirmo reizi izdevās atslēgt Filipa Grūbauera vārtus – Markuss Komuls pēc Mārtiņa Dzierkala piespēles tika pie sava pirmā vārtu guvuma Latvijas izlases rindās pasaules čempionātā.

Pavisam neveiksmīgs rikošets notika trešā mača nogriežņa sākumā – Merzļikins centās raidīt ripu prom no vārtiem, taču tā nonāca pie Niko Šturma, kurš panāca 1:8.

Desmitajā minūtē šķietami, otros vārtus guva Latvija, kad Eduards Tralmaks iebakstīja ripu garām Filipam Grūbaueram, taču aizmugures dēļ vārti netika skaitīti.

Filips Grūbauers atvairīja 21 no 22 Latvijas izlases metieniem, bet Kristers Gudļevskis pirms nomaiņas tika galā ar sešiem no desmit Vācijas valstsvienības raidījumiem. Elvis Merzļikins apstādināja 17 no 21 atlikušā metiena.

Pēc četrām aizvadītām spēlēm Latvijas izlase ar septiņiem punktiem ieņem otro vietu B grupā, bet Vācijas hokejisti ar sešiem punktiem četrās cīņās ierindojas trešajā pozīcijā B grupā.

Nākamo spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs sestdien, 18. maijā plkst. 13:20, kad nāksies krustot nūjas ar Zviedrijas hokejistiem.

2024. gada pasaules hokeja čempionāts norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā no 10. līdz 26. maijam.

Mūsu hokejisti šo čempionātu aizvada B grupā Ostravā, tiekoties ar ar Polijas, Francijas, Kazahstānas, Vācijas, Zviedrijas, Slovākijas un ASV valstsvienībām.