Gudļevskim sausā spēle, Latvija pārspēj Kazahstānu un kļūst par B grupas vicelīderi (VIDEO)

Trešo uzvaru 2024. gada pasaules čempionātā šodien izcīnīja Latvijas valstsvienība, kas B apakšgrupas trešajā mačā Čehijas pilsētā Ostravā ar 2:0 (0:0, 2:0, 0:0) pārspēja Kazahstānas hokejistus.

Par Latvijas izlases vārtu drošību pirmoreiz šajā pasaules čempionātā atbildīgs bija Kristers Gudļevskis, kurš aizvadīja pirmo spēli pasaules čempionātos kopš 2019. gada. Rezervē palika Elvis Merzļikins, kurš sargāja valstsvienības vārtus turnīra pirmajās divās spēlēs.

Kazahstānas izlase jau ceturtajā minūtē ieguva skaitlisko vairākumu, kad noraidījumu nopelnīja Jānis Jaks, taču Latvijas valstsvienība izturēja mazākumu.

Pēc mazākuma izturēšanas Latvijas izlase pārņēma iniciatīvu. Lieliska vārtu gūšanas iespēja bija Mārtiņam Dzierkalam, bet ripa pēc viņa izdarītā metiena lidoja pāri Kazahstānas valstsvienības vārtsarga Andreja Šutova sargātajam cietoksnim.

Pirmās trešdaļas beigās Latvijas izlase pēc Roberta Mamčica un Renāra Krastenberga noraidījumiem vēl divas reizes nonāca mazākumā, taču, pateicoties Gudļevskim un komandas biedru pašaizliedzīgajai spēlei, nosargāja savus vārtus neieņemtus.

Otrajā periodā Latvijas valstsvienība turpināja vairāk uzbrukt. Jaks 26. minūtē nopelnīja Latvijas izlasei pirmo vairākumu, bet kazahi izturēja mazākumu. Pamatlaika vidū vārtu gūšanas iespēja bija Rihardam Bukartam, taču tā palika neizmantota.

Latvijas valstsvienība 32. minūtē izvirzījās vadībā – Oskars Batņa raidīja ripu pretinieku vārtu virzienā, bet tā trāpīja Kazahstānas izlases hokejistam pa nūju un veiksmīgi nonāca pie Roberta Bukarta, kurš raidīja ripu starp Šutova kājsargiem un panāca 1:0.

Haralds Egle 36. minūtē pretinieku zonā pārķēra pa gaisu augstu lidojošu ripu un, izpildot lielisku metienu, dubultoja Latvijas valstsvienības pārsvaru. Eglem šis bija pirmais vārtu guvums pasaules čempionātos.

Pēdējā trešdaļā Kazahstānas hokejisti aktivizējās un izveidoja vairākas labas vārtu gūšanas iespējas, bet Latvijas valstsvienības vārtos nevainojami darbojās Gudļevskis. Vienā no epizodēm Gudļevskim talkā nāca arī vārtu stabs.

Kazahstānas izlase pēdējā minūtē nomainīja Šutovu pret sesto laukuma spēlētāju, taču rezultāts nemainījās. Latvijas valstsvienība izcīnīja trešo uzvaru trīs spēlēs. Sestdien Harija Vītoliņa vadītā komanda ar 5:4 papildlaikā pārspēja grupas pastarīti Poliju, bet svētdien pagarinājumā ar 3:2 apspēlēja Franciju.

Latvijas izlases rindās par mača labāko spēlētāju tika atzīts Gudļevskis, kurš atvairīja visus 22 kazahu izdarītos metienus.

Ar septiņiem punktiem trīs spēlēs Latvijas valstsvienība šobrīd ieņem otro vietu B apakšgrupā.

Nākamo spēli mūsu hokejisti aizvadīs jau rīt, plkst. 17:20 tiekoties ar 2023. gada pasaules vicečempioni Vāciju.