Otrā iespēja trīs gadu laikā – Vācija centīsies atriebties ASV un iekļūt PČ finālā

2023. gada pasaules hokeja čempionātā Tamperē šodien tiks aizvadīti abi pusfināli. Pirmajā pusfināla spēlē Latvijas valstsvienība (pulksten 14:20) mērosies spēkiem ar Kanādas izlasi. Par mūsu hokejistu maču pret Kanādu plašāk lasiet šeit. Savukārt otrā pusfināla spēlē (pulksten 18:20) ASV hokejisti krustos nūjas ar Vācijas valstsvienību.

Abas izlases tiksies jau otro reizi turnīrā. Čempionāta sākumā amerikāņi sīvā cīņā apspēlēja vāciešus ar 3:2. Vācijas izlase otrā perioda pēdējās sekundēs izvirzījās vadībā ar 2:1, bet pēdējā trešdaļā ASV valstsvienība guva divus bezatbildes vārtus un svinēja panākumu.

Uzvaras vārtus amerikāņiem 55. minūtē guva Mets Koronato. Tāpat pa reizei amerikāņu rindās precīzi bija arī Ronijs Atards un Šons Farels. Uzvarētāju sastāvā ar divām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Tīdžejs Tinans. Vāciešu rindās ar gūtiem vārtiem izcēlās Samuels Soramijs un Džastins Šics.

ASV valstsvienība šajā turnīrā ir demonstrējusi ļoti iespaidīgu sniegumu. Deivida Kvina vadītā komanda uzvarēja visās septiņās grupu turnīra spēlēs – 4:1 pār mājinieci Somiju, 7:1 pret Ungāriju, 3:2 pār Vāciju, 4:1 pret Austriju, 3:0 pār Dāniju, 9:0 pret Franciju un papildlaikā 4:3 pār Zviedriju. Amerikāņi ar 20 punktiem pārliecinoši triumfēja A apakšgrupā.

Ceturtdaļfinālā ASV izlase ar 3:0 apspēlēja Čehijas hokejistus. Uzvarētāju sastāvā ar precīziem metieniem izcēlās Mets Koronato, Niks Perbikss un Katers Gotjē. Amerikāņu vārtos nepārspēts palika Keisijs Desmits, kurš atvairīja visus 15 pretinieku izpildītos metienus.

ASV valstsvienības rezultatīvākais spēlētājs ar 11 (1+10) punktiem ir Tinans. Ar četriem gūtiem vārtiem un sešām rezultatīvām piespēlēm atzīmējies Rokko Grimaldi. Deviņus (7+2) punktus nopelnījis Gotjē, bet pie septiņiem (2+5) punktiem ticis Konors Gārlands.

Tikmēr Vācijas valstsvienība grupu turnīru sāka ar trīs zaudējumiem trīs spēlēs pret grupas grandiem (0:1 pret Zviedriju, 3:4 pret Somiju un 2:3 pret ASV), bet turpinājumā Harolda Kreisa trenētā komanda izcīnīja četras uzvaras četrās spēlēs – 6:4 pār Dāniju, 4:2 pret Austriju, 7:2 pār Ungāriju un 5:0 pret Franciju. Vācieši ar 12 punktiem ieguva ceturto vietu A apakšgrupā.

Ceturtdaļfinālā vācieši ar 3:1 pārspēja B apakšgrupas uzvarētāju Šveici. Uzvarētāju rindās ar gūtiem vārtiem izcēlās Maksimilians Kastners, Jonass Zīgentālers un Džons Džeisons Peterka. Vācijas valstsvienības vārtos Matiass Nīderbergers atvairīja 29 no 30 (96,67%) šveiciešu metieniem.

Peterka ar desmit (5+5) sakrātiem punktiem ir Vācijas izlases rezultatīvākais spēlētājs šajā turnīrā. Deviņus (1+8) punktus sakrājis aizsargs Kajs Vismans, bet pie septiņiem punktiem tikuši Niko Šturms (6+1) un Marsels Nēbelss (2+5).

Vācieši spēlēs pusfinālā otro reizi pēdējo trīs gadu laiku. Pirms diviem gadiem Rīgā notiekošajā pasaules čempionātā Vācijas valstsvienība pusfināla mačā sīvā mačā ar 1:2 piekāpās Somijai, bet pēc tam spēlē par trešo vietu ar 1:6 kapitulēja ASV.

Savukārt amerikāņi par medaļām cīnīsies jau trešo gadu pēc kārtas. Iepriekšējos divos pusfinālos ASV zaudēja nākamajām čempionēm – 2021. gadā Rīgā amerikāņi ar 2:4 piekāpās Kanādai, bet pērn Tamperē cieta neveiksmi ar 3:4 pret mājinieci Somiju.

ASV un Vācijas pusfināla pāra uzvarētāja finālā tiksies ar Kanādas un Latvijas dueļa uzvarētāju. Savukārt abas zaudētājas cīnīsies par bronzas godalgām.