Vācija apstādina Dānijas uzvaru gājienu un izcīna pirmo panākumu PČ (VIDEO)

Šovakar 2023. gada pasaules hokeja čempionāta A apakšgrupas spēlē Vācijas izlase ar rezultātu 6:4 (0:1, 3:1, 3:2) pārspēja Dānijas valstsvienību.

Pirmā perioda sestajā minūtē Dānijas izlases aizsargs Matiass Lassens izdarīja spēcīgu metienu no zilās līnijas, kas atsitās pret Vācijas valstsvienības kapteini Moricu Milleru un ielidoja vāciešu vārtos.

Otrās trešdaļas desmitajā minūtē J.J. Peterka pēc lieliska solo gājiena panāca neizšķirtu, bet 12. minūtē Aleksandrs Ēls pirmais tika pie ripas Dānijas vārtu priekšā un jau izvirzīja vadībā Vāciju.

Vēlāk trešdaļā Morics Millers pēc lieliskas Marsela Nēbelsa piespēles dubultoja Vācijas pārsvaru, bet vien 23 sekundes pirms perioda beigām Matiass Bau Hansens samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Trešā mača nogriežņa 16. minūtē Kristians Vejse izlīdzināja spēles rezultātu, taču vien 20 sekundes vēlāk Jonass Millers atjaunoja vāciešu priekšrocību.

Minūti pirms pamatlaika beigām Marsels Nēbelss ieraidīja ripu tukšos Dānijas vārtos un panāca rezultātu 5:3, bet 32 sekundes pirms mača noslēguma Markuss Lauridsens izcēlās ar ceturtajiem Dānijas valstsvienības vārtiem.

Niko Šturms septiņas sekundes vēlāk gan pielika punktu dāņu cerībām, vēlreiz precīzi metot tukšos vārtos.

Matiass Nīderbergers tika galā ar 16 no 20 Dānijas valstsvienības raidījumiem, bet Frederiks Dihovs atvairīja 29 no 33 Vācijas izlases metieniem

Nākamā spēle vāciešiem paredzēta jau rīt plkst. 20:20 pret Austrijas izlasi, bet Dānijas valstsvienība 20. maijā plkst. 12:20 krustos nūjas ar ASV hokejistiem.

Dānijas izlase pirms šī mača bija uzvarējusi visas trīs spēles šajā turnīrā, taču vācieši pirmajos trīs mačos piedzīvoja tikai neveiksmes.