ASV izlase pārmētā turnīra saimniekus un atklāj PČ ar uzvaru

Šodien 2023. gada pasaules hokeja čempionāta A apakšgrupas pirmajā spēlē ASV izlase ar rezultātu 4:1 (0:1, 1:0, 3:0) pārspēja Somijas valstsvienību.

Pirmo periodu abas komandas aizvadīja līdzīgi, taču savu iespēju izmantoja turnīra saimnieki somi – 18. minūtē Tēmu Hartikainens realizēja skaitlisko pārsvaru un atklāja spēles rezultātu.

Otrās trešdaļas otrajā minūtē ASV izlase šķietami guva vārtus, taču tie netika ieskaitīti vārtsarga traucēšanas dēļ. Amerikāņi gan nemeta plinti krūmos un Katers Gotjē ar fantastisku plaukstas metienu panāca izlīdzinājumu.

Trešā mača nogriežņa desmitajā minūtē Drū O’Konors pēc lieliskas saspēles jau izvirzīja vadībā ASV valstsvienību, bet Alekss Taks vien trīs minūtes vēlāk dubultoja pārsvaru, brīvi iemetot ripu vārtos pēc apbrīnojamas Roko Grimaldi piespēles.

Somijas izlases centieni atspēlēties nebija auglīgi – Alekss Taks 20. minūtē ieraidīja ripu tukšos somu vārtos un pielika punktu mačam.

Keisijs Desmits atvairīja 23 no 24 Somijas izlases metieniem, bet Emīls Larmi tika galā ar 34 no 37 ASV valstsvienības raidījumiem.

Nākamais mačs turnīra saimniekiem somiem paredzēts jau rīt, plkst. 20:20 pret Vācijas izlasi, taču ASV valstsvienība 14. maijā plkst. 12:20 krustos nūjas ar Ungārijas hokejistiem.