PČ 14. diena – pusfināli: Kanāda piekto reizi pēc kārtas mēģinās iekļūt finālā

Šodien Čehijas pilsētā Prāgā 2024. gada pasaules hokeja čempionāta 14. spēļu dienā norisināsies divi pusfināla mači.

Turnīrs tiek aizvadīts Prāgā un Ostravā, taču pēc ceturtdaļfināla beigām pārceļas uz lielāko arēnu valstī, kas atrodas Čehijas galvaspilsētā Prāgā.

Zviedrija – Čehija plkst. 15.20.

Pirmo pusfināla cīņu aizvadīs Zviedrijas un Čehijas valstsvienības.

Spēcīgā Zviedrija grupu turnīru aizvadīja ļoti veiksmīgi, nezaudējot nevienu punktu, izcīnot septiņas pārliecinošas uzvaras pēc kārtas. Turnīra atklāšanas dienā ar 5:2 tika pārspēta ASV izlase, tad ar 5:1 sasita Poliju, bet dienu vēlāk sagrāva Vāciju ar 6:1. Tam sekoja uzvara pār Kazahstānu ar 3:1 un Latvijas sagrāve ar 7:2. Izskaņā zviedri ar 3:1 apspēlēja Franciju un ar 6:1 sagrāva Slovākiju. Ar maksimāli iespējamo 21 punktu Zviedrija ieņēma 1. vietu B grupā.

Ceturtdaļfinālā zviedri ļoti sīvā Ziemeļvalstu derbijā pārspēja kaimiņus Somiju ar 2:1 papildlaikā. Uzvaras vārtus pagarinājuma piektajā minūtē guva Joels Ēriksons Eks.

Zviedrijas rezultatīvākā spēlētāja godu ar desmit punktiem sadala aizsargs Ēriks Kārlsons (5+5) un uzbrucējs Andrē Burakovskis (4+6).

Čehijai līdz šim ļoti palīdz mājas sienas. Pirmajā spēlē mājiniece pārspēja Somiju ar 1:0 bullīšos, taču otrajā mačā atguvās no iedzinēju lomas un ar 6:3 pieveica Norvēģiju. Trešajā spēlē piekāpās Šveicei ar 1:2 pēcspēles metienos, bet ceturtajā mačā Čehija atgriezās uz uzvaru takas, pieveicot Dāniju ar 7:4, Austriju ar 4:0 un Lielbritāniju ar 4:0. Grupas noslēdzošajā spēlē čehi papildlaikā piekāpās Kanādai ar 3:4. Čehija ar 16 punktiem A grupā ieņēma 3. vietu.

Ceturtdaļfinālā, pateicoties nesen atbraukušā Pāvela Zahas vārtu guvumam, Čehija ar 1:0 apspēlēja zvaigžņoto ASV.

Čehijas labākais bombardieris ir veterāns Romāns Červenka, kurš sakrājis 11 (3+8) punktus.

Savā starpā Čehija un Zviedrija tikusies visai bieži. Pasaules čempionātos izlases aizvadījušas 32 spēles. Ar bilanci 21-11 pārāka ir Zviedrija. Abas valstsvienības sezonas laikā aizvadīja četrus mačus Eirotūres ietvaros, no kuriem pēdējos trīs uzvaru svinēja zviedri.

Zviedrijas izlases sastāvs

Čehijas izlases sastāvs

Kanāda – Šveice plkst. 19.20.

Otrajā pusfināla cīņā Kanādas hokejisti krustos nūjas ar Šveici.

Abas izlases tiksies jau otro reizi turnīrā. Grupu turnīra sestajā spēlē kanādieši pieveica Šveici ar rezultātu 3:2. Mača gaitā rezultāts divreiz bija neizšķirts, taču 31. minūtē Niks Pols vairākumā izvirzīja Kanādu vadībā un atnesa uzvaru.

Kanādas valstsvienība šajā turnīrā ir demonstrējusi ļoti iespaidīgu sniegumu. Andrē Turinija vadītā komanda uzvarēja visās septiņās grupu turnīra spēlēs – pret Lielbritāniju ar rezultātu 4:2, pret Dāniju ar 5:1, pret Austriju ar 7:6 papildlaikā, pret Norvēģiju ar 4:1, Somiju ar 5:3, Šveici ar 3:2 un Čehiju ar 4:3 papildlaikā.

Ceturtdaļfinālā kanādieši ar 6:3 pieveica Slovākiju.

Kanādas rezultatīvākais spēlētājs ir Dilans Kozenss ar iegūtiem desmit (8+2) punktiem astoņās spēlēs.

Tikmēr šveicieši čempionātu iesāka ar pieciem panākumiem, tad cieta vienu neveiksmi un atkal atgriezās uz uzvaru takas. Turnīra ievadā Šveice uzvarēja Norvēģiju ar 5:2, Austriju ar 6:5, mājinieci Čehiju ar 2:1 pēcspēles metienos, Lielbritāniju ar 3:0 un Dāniju ar 8:0. Septītajā mačā tika pieveikta Somija ar 3:1. Vienīgo zaudējumu Šveice cieta tieši pret Kanādu.

Ceturtdaļfinālā Šveice apspēlēja kaimiņieni Vāciju ar rezultātu 3:1.

Šveices līdera lomu ar 11 punktiem sadala trīs hokejisti – aizsargs Romāns Josi (3+8), uzbrucēji Niko Hišīrs (6+5) un Kevins Fiala (6+5). Jāpiebilst, ka Fiala to paveicis sešās spēlēs, kamēr pārējie astoņās.

Jāpiebilst, ka Šveicei šis ir pirmais pusfināls kopš 2018. gada. Toreiz šveicieši uzvarēja Kanādu ar rezultātu 3:2 un pirmoreiz vēsturē iekļuva finālā, kur gan piekāpās Zviedrijai ar 2:3 bullīšos.

Savstarpējās spēlēs pasaules čempionātos Kanāda izcīnījusi 16 panākumus, bet Šveice sešus.