Zviedrija minūti pirms pamatlaika beigām izlaiž pārsvaru, taču iekļūst pusfinālā (VIDEO)

Šovakar 2024. gada pasaules hokeja čempionāta mačā Zviedrijas hokeja izlase ar rezultātu 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 1:0) papildlaikā apspēlēja Somijas valstsvienību.

Jau no pirmā perioda nopietnu pārsvaru izrādīja Zviedrijas izlase, daudz biežāk apdraudot Somijas vārtus.

Priekšrocība kļuva nospiedošāka ar katru trešdaļu, līdz zviedri beidzot guva vārtus – Rasmuss Dalīns 16. minūtē atklāja spēles rezultātu.

58 sekundes pirms pamatlaika beigām Hanness Bjorninens spēja panākt izlīdzinājumu.

Papildlaika piektajā minūtē Joels Ēriksons Eks vairākumā tomēr izrāva uzvaru Zviedrijas valstsvienībai.

Filips Gustavsons atvairīja 19 no 20 Somijas izlases metieniem, bet Emīls Larmi tika galā ar 33 no 35 Zviedrijas valstsvienības raidījumiem.

Šajā pasaules čempionātā Zviedrijas valstsvienība izcīnījusi astoņas uzvaras astoņās spēlēs – visas pamatlaikā.

Pusfinālā Zviedrijas izlase tiksies ar Čehijas valstsvienību. Abi pusfināli paredzēti sestdien, 25. maijā.