PČ 13. diena: Sākas izslēgšanas spēles – ceturtdaļfināls

Šodien Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā 2024. gada pasaules hokeja čempionāta 13. spēļu dienā sāksies ceturtdaļfināls. Šodien norisināsies četri mači.

Divas spēles norisināsies Prāgā un divas Ostravā. Spēles uzvarētājs iekļūs pusfinālā, taču zaudētājiem turnīrs būs noslēdzies.

Kanāda – Slovākija plkst. 17.20. 

Pirmajā dienas spēlē Prāgā spēkosies spēcīgā Kanāda pret Slovākiju, kurai palīdz lielais līdzjūtēju daudzums.

Kanādas izlase apakšgrupu turnīrā izcīnīja uzvaru visās septiņās spēlēs – pret Lielbritāniju ar rezultātu 4:2, dienu vēlāk pieveica Dāniju ar 5:1, izlaida pārsvaru 6:1 pret Austriju, bet tomēr uzvarēja papildlaikā ar 7:6. Vēlāk kanādieši pieveica Norvēģiju ar 4:1, Somiju ar 5:3, Šveici ar 3:2 un Čehiju ar 4:3 papildlaikā. A grupā Kanāda ar 19 punktiem septiņās spēlēs ieņēma 1. vietu.

Tikmēr Slovākija aizvadījusi trīs augsti rezultatīvas cīņas, zaudējot tiešajai konkurentei Vācijai ar 4:6, apspēlējot Kazahstānu ar 6:2 un papildlaikā pieveicot spēcīgo ASV ar rezultātu 5:4. Vēlāk slovāki pārspēja Poliju ar 4:0, taču nākamajā mačā apspēlēja Franciju ar 4:2. Priekšpēdējā grupu spēlē slovāki sīvā cīņā piekāpās Latvijai bullīšos ar 2:3, taču pēdējā cīņā cieta sagrāvi pret Zviedriju ar 1:6. Slovāki ierindojās B grupas 4. vietā ar 12 punktiem.

Kanādas rezultatīvākais spēlētājs ir Dilans Kozenss ar desmit punktiem (8+2). Ar deviņiem punktiem (5+4) Slovākijas līderis ir Libors Hudāčeks.

Savā starpā abas izlases pasaules čempionātā tikušās 20 reizes, no kurām 16 spēlēs uzvarēja Kanāda, divreiz Slovākija, bet 1996. un 1998. gadā mači noslēdzās ar neizšķirtu.

Kanādas izlases sastāvs

Slovākijas izlases sastāvs

Šveice – Vācija plkst. 17.20.

Paralēlā spēlē Ostravā tiks aizvadīts kaimiņvalstu duelis starp Šveici un Vāciju.

Čempionātu šveicieši iesāka ar pieciem panākumiem, no sākuma svinēja pārliecinošu uzvaru pret Norvēģiju ar 5:2, taču pēc tam ļoti sīvā un rezultatīvā cīņā pārspēja Austriju ar 6:5. Dienu vēlāk sekoja panākums pār mājinieci Čehiju ar 2:1 pēcspēles metienos. Vēlāk Šveice apspēlēja Lielbritāniju ar 3:0 un sagrāva Dāniju ar 8:0. Sestajā spēlē gan pārtrūka Šveices veiksmes sērija, piekāpjoties Kanādai ar 2:3, bet pēdējā grupu spēlē pārspēja Somiju ar 3:1. Šveice A grupu noslēdza 2. vietā ar 17 punktiem.

Vācija turnīru iesāka ar uzvaru pār Slovākiju ar 6:4, taču vēlāk cieta graujošus zaudējumus – 1:6 pret ASV un 1:6 pret Zviedriju. Ceturtajā spēlē Vācija saņēmās un pamatīgi sagrāva Latvijas izlasi ar rezultātu 8:1, kam sekoja graujoša uzvara pār Kazahstānu ar 8:2. Sestajā mačā vācieši ar 4:2 pārspēja Poliju, bet septītajā pieveica Franciju ar 6:3. Vācija B grupā ierindojās 3. vietā ar 15 punktiem.

Vācijas līdera lomu sadala trīs hokejisti ar deviņiem punktiem – Jasins Ēlics (2+7), Džons Džeisons Peterka (5+4) un Leo Pfoderls (3+6). Tikmēr dienvidu kaimiņu Šveices līderis ir kapteinis Romāns Josi ar 11 (3+8) punktiem.

Savstarpējos mačos pasaules čempionātos septiņas uzvaras izcīnījusi Šveice, bet seši panākumi Vācijai. Abas izlases krustoja nūjas arī 2023. gada PČ ceturtdaļfinālā, kad ar 3:1 pārsteidzoši uzvarēja Vācija.

Šveices izlases sastāvs

Vācijas izlases sastāvs

ASV – Čehija plkst. 21.20. 

ASV izlase ar desmitgades labāko sastāvu Prāgā krustos nūjas ar mājinieci Čehiju.

ASV turnīru iesāka diezgan nepārliecinoši, ciešot divus zaudējumus trīs spēlēs, bet tad svinēja četrus panākumus pēc kārtas. Pirmajā mačā amerikāņi piekāpās Zviedrijai ar 2:5, taču dienu vēlāk reabilitējās un sagrāva Vāciju ar 6:1. Trešajā cīņā ASV zaudēja Slovākijai ar 4:5 pagarinājumā, lai arī atspēlējās no 1:4. Turpinājumā amerikāņi apspēlēja Franciju (5:0), Poliju (4:1), Kazahstānu (10:1) un Latviju (6:3). Ar 16 punktiem septiņās spēlēs ASV ieņēma 2. vietu B grupā.

Čehijai līdz šim ļoti palīdz mājas sienas. Pirmajā spēlē mājiniece pārspēja Somiju ar 1:0 bullīšos, taču otrajā mačā atguvās no iedzinēju lomas un ar 6:3 pieveica Norvēģiju. Trešajā spēlē piekāpās Šveicei ar 1:2 pēcspēles metienos, bet ceturtajā mačā Čehija atgriezās uz uzvaru takas, pieveicot Dāniju ar 7:4, Austriju ar 4:0 un Lielbritāniju ar 4:0. Grupas noslēdzošajā spēlē čehi papildlaikā piekāpās Kanādai ar 3:4. Čehija ar 16 punktiem A grupā ieņēma 3. vietu.

Čehijas rezultatīvākais spēlētājs ir veterāns Romāns Červenka, kurš sakrājis desmit punktus (3+7). Savukārt ASV līderis ar iegūtiem 14 (6+8) punktiem ir uzbrucējs Mets Boldijs.

Savā starpā abas izlases PČ vēsturē spēkojušās 24 reizes, no kurām 13 uzvarēja Čehija, taču vienreiz komandu spēle noslēdzās neizšķirti. 2023. gada pasaules čempionātā ASV pieveica Čehiju ceturtdaļfinālā ar 3:0, bet gadu iepriekš čehi bija pārliecinoši pārāki mačā par 3. vietu, uzvarot ar 8:4.

ASV izlases sastāvs

Čehijas izlases sastāvs

Zviedrija – Somija plkst. 21.20. 

Kaimiņvalstu derbijā cīnīsies spēcīgākās Ziemeļvalstu izlases – Somija un Zviedrija.

Spēcīgā Zviedrija grupu turnīru aizvadīja ļoti veiksmīgi, nezaudējot nevienu punktu, izcīnot septiņas pārliecinošas uzvaras pēc kārtas. Turnīra atklāšanas dienā ar 5:2 tika pārspēta ASV izlase, tad ar 5:1 sasita Poliju, bet dienu vēlāk sagrāva Vāciju ar 6:1. Tam sekoja uzvara pār Kazahstānu ar 3:1 un Latvijas sagrāve ar 7:2. Izskaņā zviedri ar 3:1 apspēlēja Franciju un ar 6:1 sagrāva Slovākiju. Ar maksimāli iespējamo 21 punktu Zviedrija ieņēma 1. vietu B grupā.

Tikmēr Somija turnīru aizvada visai nestabili, ar mokām iekļūstot izslēgšanas kārtā. No sākuma somi zaudēja mājiniecei Čehijai (0:1 pēcspēles metienu sērijā), tam sekoja divas uzvaras – pret Lielbritāniju (8:0) un Norvēģiju (4:1). Grupu turnīra turpinājumā somi izcīnīja vēl tikai vienu uzvaru, apspēlējot Dāniju (3:1), kā arī cieta trīs zaudējumus – pret Austriju (2:3), Kanādu (3:5) un Šveici (1:3). Somija septiņās spēlēs iekrāja desmit punktus un ierindojās A grupas 4. vietā.

Zviedrijas izlasei ir divi pārliecinoši līderi ar desmit punktiem kontā – Ēriks Kārlsons (5+5) un Andrē Burakovskis (4+6). Somijas līderis ar sešiem vārtu guvumiem ir PČ debitants Olivers Kapanens.

Pasaules čempionātos Somija ar Zviedriju aizvadījušas 42 (!) savstarpējas spēles. Ar bilanci 21-12 pārāka ir Zviedrija.

2024. gadā abas izlases aizvadījušas jau sešas spēles – piecās uzvarēja Somija, bet vienā Zviedrija. Eirotūres ietvaros 2023./24. gada sezonā zviedri svinēja uzvaru pirmajos divos sabraukumos (4:2 un 3:2), taču noslēdzošajos divos Somija revanšējās (2:1 un 4:3 PM).

Zviedrijas izlases sastāvs

Somijas izlases sastāvs

Ceturtdaļfināla pāri:

plkst. 17:20 | Kanāda – Slovākija

plkst. 17:20 | Šveice – Vācija

plkst. 21:20 | ASV – Čehija

plkst. 21:20 | Zviedrija – Somija

PČ 2024 aktualitātes

Pasaules čempionāta jaunumi

Latvijas izlases jaunumi

Turnīra tabula

Spēļu kalendārs

Latvijas izlases intervijas

Latvijas izlases sastāvs

Autors: Rems Ratņikovs

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)