Čehijas izlase pamostas pēc pirmā perioda un graujoši iegūst bronzu (VIDEO)

Šodien cīņā par 2022. gada pasaules hokeja čempionāta bronzas godalgām Čehijas izlase ar rezultātu 8:4 (1:3, 1:0, 6:1) apspēlēja ASV izlasi un ieguva pirmo medaļu kopš 2012. gada.

Čehijas hokejisti pirmajā periodā nospēlēja neveiksmīgi un nokļuva iedzinējos jau desmitajā minūtē pēc Kārsona Kūlmena vārtiem. Nepilnas trīs minūtes vēlāk Ādams Godets dubultoja ASV pārsvaru.

Lai gan Jirži Černohs 16. minūtē vienus vārtus atguva, Kārsons Kūlmens mazākumā vien 13 sekundes pirms perioda beigām atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Otrajā trešdaļā Čehijas izlase nomainīja vārtsargu Marelu Vejmelku un vārtos stājās Mareks Langhamers. Čehijas izlase sāka spēlēt daudz aktīvāk un tika atalgoti at vārtu guvumu – Jirži Šmejkals samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Jau trešā mača nogriežņa pašā sākumā Dāvids Pastrņāks izlīdzināja rezultātu. Romāns Červenka trešajā minūtē izvirzīja vadībā čehus, bet Dāvidz Pastrņāks vien minūti vēlāk dubultoja pārsvaru.

Dāvids Kampfs 15. minūtē mazākumā ieraidīja atlēkušo ripu vārtos un radīja nospiedošu pārsvaru Čehijas izlasei, bet 19. minūtē Kampfs tukšos vārtos izdzēsa ASV hokejistu cerības uz atspēlēšanos. Tomass Bordelo vēl spēja gūt ceturtos ASV vārtus, bet Dāvids Pastrņāks pēdējā minūtē guva savus trešos vārtus mačā, noslēdzot graujošo Čehijas izlases ssniegumu trešajā periodā un ļaujot Čehijas hokejistiem svinēt pirmo medaļu kopš 2012. gada.

Džeremijs Sveimans šajā mačā atvairīja 25 no 32 Čehijas izlases metieniem. Karels Vejmelka atvairīja piecus no astoņiem ASV izlases metieniem pirms nomaiņas, bet Mareks Langhamers tika galā ar āttlikušajiem 15 no 16 ASV hokejistu raidījumiem.