PČ 11. diena: Ostravā un Prāgā cīņa par izdzīvošanu Elitē

Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā šodien tiks aizvadīta 11. spēļu diena 2024. gada pasaules hokeja čempionātā. Šodien norisināsies četri mači.

A apakšgrupa. Lielbritānija – Norvēģija plkst. 17.20.

Mačā starp Norvēģiju un Lielbritāniju noskaidrosies 7. vietas ieguvēja A grupā.

Norvēģija turnīru iesāka ar trīs zaudējumiem, piekāpjoties Šveicei (2:5), Čehijai (3:6) un Somijai (1:4). Pēc tam norvēģi izcīnīja uzvaru Skandināvu derbijā pret Dāniju ar 2:0, kam sekoja vēl viens zaudējums Kanādai (1:4). Vakar norvēģi zaudēja Austrijai (1:4). Norvēģijas līderis ar iekrātiem pieciem punktiem (0+5) ir pieredzes bagātais uzbrucējs Matss Zukarello, kuram ar četrām piespēlēm seko Patriks Toresens.

Lielbritānija pirmajā PČ mačā nospēlēja pārsteidzoši labi pret Kanādu, piekāpjoties ar 2:4, taču 24 stundas vēlāk kapitulēja pret Somiju ar 0:8, kam sekoja vēl viens zaudējums pret Šveici ar 0:3. Vēlāk briti ar 3:4 piekāpās Dānijai un ar 1:4 zaudēja mājiniecei Čehijai. Britu komandā tikai divi hokejisti pārkāpuši trīs punktu slieksnim – Liams Kirks (2+2) un Evans Mouzijs (1+2).

Norvēģija ar Lielbritāniju vēsturē aizvadījušas piecas savstarpējās spēles, no kurām tikai divas pasaules čempionātos – 1994. gadā norvēģi uzvarēja ar 5:2, bet 2022. gadā ar 4:3 pēcspēles metienos.

Turnīra tabulā Norvēģija ar trīs punktiem sešās spēlēs ieņem priekšpēdējo, 7. vietu, taču Lielbritānija, kas piecās spēlēs punktus nav guvusi, ierindojas pēdējā pozīcijā.

Norvēģijas izlases sastāvs

Lielbritānijas izlases sastāvs

Somija – Dānija plkst. 21.20. 

Ziemeļvalstu derbijā Somija centīsies pārtraukt divu zaudējumu sēriju, cīnoties ar Dāniju.

Somija turnīra ievadā nespēja gūt vārtus, zaudējot mājiniecei Čehijai (0:1 pēcspēles metienu sērijā), taču otrajā mačā reabilitējās, “sausā” sagraujot Lielbritāniju (8:0). Trešajā mačā somi apspēlēja Norvēģiju (4:1). Tam sekoja šokējošs zaudējums pret Austriju ar 2:3. Vēlāk somi piekāpās arī Kanādai ar 3:5. Somijas līderis ar sešiem vārtu guvumiem ir PČ debitants Olivers Kapanens.

Savukārt Dānija pirmajā mačā sakāva Austriju ar 5:1, bet nākamajās trīs spēlēs cieta neveiksmi – otrajā spēlē ar 1:5 zaudēja Kanādai, pēc tam ar 0:2 atzina Norvēģijas pārsvaru, bet dienu vēlāk ar 4:7 zaudēja mājiniecei Čehijai. Vēlāk dāņi sīvā cīņā pārspēja Lielbritāniju ar 4:3 un kapitulēja pret Šveici ar 0:8.  Dānijas izlases rezultatīvākie spēlētāji ar sešiem punktiem (3+3) ir Kristiāns Vaise.

11 savstarpējās spēlēs Somija izcīnījusi deviņas uzvaras un cietusi divus zaudējumus.

Somijas izlase ar septiņiem punktiem piecās spēlēs ieņem 5. vietu, kamēr Dānija ar sešiem punktiem sešās spēlēs ierindojas pozīciju zemāk.

Somijas izlases sastāvs

Dānijas izlases sastāvs

B apakšgrupa. Zviedrija – Francija plkst. 17.20. 

Ostravas grupas līdere Zviedrija krustos nūjas ar Franciju.

Spēcīgā Zviedrija vēl nav zaudējusi nevienu punktu, izcīnot piecas pārliecinošas uzvaras pēc kārtas. Turnīra atklāšanas dienā ar 5:2 tika pārspēta ASV izlase, tad ar 5:1 sasita Poliju, bet dienu vēlāk sagrāva Vāciju ar 6:1. Tam sekoja uzvara pār Kazahstānu ar 3:1 un Latvijas sagrāve ar 7:2. Zviedrijas pārliecinošs līderis ar deviņiem punktiem (4+5) ir uzbrucējs Markuss Johansons.

Tikmēr Francija iesāka turnīru ar diviem zaudējumiem – 1:3 pret Kazahstānu un otrajā mačā sīvā cīņā atzina Latvijas pārākumu ar rezultātu 2:3 papildlaikā. Vēlāk Francija vienu uzvaru spēja izcīnīt, ar 4:2 pieveicot Poliju, bet tad cieta vēl divas neveiksmes – 0:5 pret ASV un 2:4 pret Slovākiju. Francijas rezultatīvākā spēlētāja godu sadala uzbrucējs Stefans Da Kosta (2+2) un aizsargs Johans Ovitū (0+4).

Francija nekad nav uzvarējusi Zviedriju, kopš 1992. gada ciešot 12 neveiksmes.

Zviedrija ar 15 punktiem piecos mačos ieņem 1. vietu B grupā, taču Francija ar četriem punktiem atrodās 6. vietā.

Zviedrijas izlases sastāvs

Francijas izlases sastāvs

Kazahstāna – Polija plkst. 21.20. 

Cīņu par vietas saglabāšanu Elites divīzijā aizvadīs Kazahstānas un Polijas izlases.

Kazahstāna vienīgo uzvaru līdz šim izcīnījusi pirmajā spēlē, kad ar 3:1 pārspēja Franciju. Pēc tam zaudēja Slovākijai ar 2:6, piekāpās Latvijai ar 0:2, Zviedrijai ar 1:3, kā arī kapitulēja Vācijai ar 2:8 un ASV ar 1:10. Viens Kazahstānas hokejists sakrājis četrus punktus – uzbrucējs Romāns Starčenko (2+2).

Tikmēr pēc 22 gadu pārtraukuma Elitē atgriezusies Polija šajā turnīrā izskatās ļoti solīdi. No sākuma Polija atņēma punktu Latvijas izlasei, ciešot zaudējumu ar 4:5 pagarinājumā. Nākamajā mačā gan Polija kapitulēja Zviedrijai ar 1:5. Pēc tam Polija ar 2:4 zaudēja Francijai, ceturtajā mačā ar 0:4 piekāpās Slovākijai, piektajā spēlē zaudēja ASV ar 1:4, bet sestajā – Vācijai ar 2:4.

Polija spēkojusies ar Kazahstānu tikai 1A divīzijas pasaules čempionātos un Olimpisko spēļu kvalifikācijā. Četrās PČ spēlēs pārāka bijusi Kazahstāna, taču 2020. gadā OS kvalifikācijā uzvaru svinēja Polija.

Abas komandas šī gada pasaules čempionātā aizvadījušas pa sešām spēlēm. Kazahstāna ar trīs punktiem ieņem 7. vietu, bet Polija ar vienu punktu atrodās pēdējā pozīcijā.

Kazahstānas izlases sastāvs

Polijas izlases sastāvs

PČ 2024 aktualitātes

Pasaules čempionāta jaunumi

Latvijas izlases jaunumi

Turnīra tabula

Spēļu kalendārs

Latvijas izlases intervijas

Latvijas izlases sastāvs

Autors: Rems Ratņikovs

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)