”Dinamo” bijušais vārtsargs atstāj sausā Bičevska pārstāvēto klubu

Čehijas Ekstralīgā šovakar lielisku spēli aizvadīja Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Rīgas ”Dinamo” bijušais vārtsargs Aleksandrs Salāks, kurš nosargāja savus vārtus neskartus mačā pret latviešu uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvēto ”Mlada Boleslav”.

Bičevska pārstāvētā ”Mlada Boleslav” šīs dienas vienīgajā Čehijas Ekstralīgas mačā izbraukumā ar 0:7 (0:4, 0:2, 0:1) atzina ”Sparta” pārākumu. Mājinieki pamatus uzvarai ielika jau pirmajā trešdaļā, kuru pabeidzot, atradās vadībā jau ar 4:0. Otrajā periodā Čehijas galvaspilsētas klubs iemeta vēl divas ripas viesu cietoksnī, bet pēdējās trešdaļas sākumā izcēlās jau septīto reizi mačā.

”Sparta” kluba vārtos lielisku maču aizvadīja Rīgas ”Dinamo” bijušais vārtsargs Aleksandrs Salāks, kurš atvairīja 21 no 21 pretinieku izdarītā metiena un aizvadīja pirmo sauso spēli sezonā. Čehu vārtsargs šovakar ievērojami uzlaboja savu šīs sezonas statistiku, jo līdz šim 19 mačos bija ticis galā vien ar 89,6% pretinieku metienu un vidēji ielaidis 2,78 ripas.

Tikmēr Bičevskis aizvadīja pagalam neveiksmīgu spēli. Latviešu uzbrucējs laukumā pavadīja vien 12 minūtes un 29 sekundes (ceturtais mazākais spēles laiks komandā), kuru laikā neizpildīja nevienu metienu pa Salāka vārtiem, uzvarēja sešos no 11 (55%) iemetieniem, kā arī nopelnīja divas soda minūtes un maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -3 (otrais dalīti sliktākais rādītājs komandā).

30 gadus vecais Bičevskis šosezon 34 spēlēs ir guvis piecus vārtus un četras reizes rezultatīvi asistējis partneriem. Ar deviņiem sakrātiem punktiem viņš šobrīd ir devītais komandas rezultatīvākais spēletājs. Latviešu uzbrucējs uz ”Mlada Boleslav” komandu pārcēlās aizpagājušās sezonas gaitā.

Bičevska pārstāvētā komanda ar 35 mačos izcīnītiem 54 punktiem patlaban ieņem sesto vietu Čehijas Ekstralīgā. Tikmēr ”Spartak”, kas aizvadījusi par divām spēlēm mazāk, ieguvusi 48 punktus un šobrīd ierindojas desmitajā pozīcijā Čehijas Ekstralīgas kopvērtējumā.

Autors: Rainers Rogs Avots: Hokej.cz