Latvijas U-18 izlase varonīgi cīnās, bet PČ ievadā zaudē mājiniekiem (VIDEO)

Ar zaudējumu Somijā notiekošo 2024. gada U-18 pasaules čempionātu šodien uzsāka Oļega Sorokina vadītā Latvijas U-18 izlase, kas turnīra ievadā ar 1:3 (0:1, 0:1, 1:1) piekāpās mājiniekiem somiem.

Latvijas izlase pirmo 12 minūšu laikā divreiz pārkāpa noteikumus. Pirmo mazākumu izdevās izturēt, bet otrajā vairākumā mājiniekiem bija nepieciešamas vien trīs sekundes, lai atklātu mača rezultātu. Somus 12. minūtē vadībā izvirzīja Emils Hemings, kurš pēc uzvarēta iemetiena uzbrukuma zonā saņēma piespēli no komandas biedra un izpildīja precīzu metienu bez ripas apstādināšanas.

Pēc 73 sekundēm pirmo iespēju spēlēt vairākumā ieguva arī Latvijas valstsvienība, taču mūsu hokejistiem to neizdevās realizēt. Pirmās trešdaļas pēdējā minūtē Sorokina vadītā komanda nopelnīja vēl vienu noraidījumu, līdz ar to mājinieki otro periodu varēja uzsākt vairākumā.

Somiem neizdevās realizēt vairākumu otrās trešdaļas ievadā, bet perioda turpinājumā Latvijas izlase nopelnīja vēl divus noraidījumus. Pirmā vairākuma laikā mājinieki bija ļoti tuvu tam, lai dubultotu savu pārsvaru – Latvijas valstsvienības vārtsargam Nilam Robertam Mauriņam talkā nāca uzbrucējs Maksims Haritoncevs, kurš ar nūju apturēja ripu tieši pirms vārtu līnijas.

Bruno Osmanim 34. minūtē bija lieliska iespēja panākt neizšķirtu, taču viņa no vārtu priekšas izdarīto metienu atvairīja Somijas izlases vārtsargs Peteri Rimpinens. Dažas minūtes vēlāk mājinieki dubultoja pārsvaru, kad pēc Tuomasa Suoniemi izdarītās piespēles pa gaisu ripu Mauriņa sargātajā cietoksnī pāradresēja Heiki Ruohonens.

Pēc 33 sekundēm Latvijas valstsvienība ieguva otro iespēju spēlēt vairākumā. Diemžēl arī šī iespēja palika neizmantota. Mājinieki 45. minūtē vēlreiz nonāca mazākumā, taču atkal nosargāja savu cietoksni neieņemtu. Suoniemi 53. minūtē pēc Haritonceva kļūdas savā aizsardzības zonā panāca uz tablo 3:0.

Latvijas izlasei gan vēl radās iespēja aizķerties mačā, jo 56. minūtē Ātos Koivu, pie laukuma apmales nospēlējot rupji pret Dmitriju Diļevku, nopelnīja noraidījumu līdz spēles beigām. 89 sekundes līdz pamatlaika beigām Bruno Osmanis pēc Daniela Serkina un Olivera Mūrnieka piespēlēm panāca 1:3, gūstot Latvijas valstsvienības pirmos vārtus 2024. gada U-18 pasaules čempionātā.

Pamatlaika izskaņā Sorokins pieprasīja pusminūtes pārtraukumu un vēlreiz nomainīja Mauriņu pret sesto laukumu spēlētāju, tomēr rezultāts vairs nemainījās. Mauriņš atvairīja 31 no 34 (91,18%) mājinieku izdarītajiem metieniem. Latvijas hokejisti pa somu vārtiem izpildīja vien 15 metienus.

Nākamo spēli Latvijas valstsvienība aizvadīs jau rīt, plkst. 14:00 tiekoties ar Slovākijas vienaudžiem, kuri turnīra ievadā ar 0:9 kapitulēja ASV izlasei. Turnīra turpinājumā mūsu jaunie hokejisti tiksies arī ar ASV un Norvēģiju.

Četras labākās izlases no katras apakšgrupas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet divas turnīra vājākās komandas cīnīsies par vietas saglabāšanu elites divīzijā. Šogad tiks aizvadīta tikai viena spēle par palikšanu.

Pasaules čempionāts jauniešiem norisināsies no 25. aprīļa līdz 5. maijam. Tas tiks aizvadīts Somijas pilsētās Espo un Vantā.