Kanādas U-18 izlase rezultatīvā un aizraujošā spēlē pārspēj Zviedriju (VIDEO)

2024. gada U-18 pasaules čempionāta spēlē Kanādas hokejisti ar rezultātu 6:3 (4:1, 1:2, 1:0) apspēlēja Zviedrijas vienaudžus.

Pirmā perioda 4. minūtē kanādietis Džets Lučanko atklāja mača rezultātu. Sešas minūtes vēlāk Malkolms Spence visuszonā apzaga pretspēlētāju un dubultoja pārsvaru. Perioda otrajā pusē zviedrs Melvins Fernstroms vienus vārtus spēja atgūt. Perioda izskaņā 16 gadus vecais kanādietis Gavins Makena izcēlās ar diviem vārtu guvumiem 105 sekunžu laikā – 4:1.

Otrās trešdaļas 48. sekundē Aleksandrs Zeterbergs samazināja rezultāta starpību. 14 minūtes vēlāk Zeterbergs izmantoja vairākumu, iemetot jau savu otro ripu pretinieku vārtos. Taču nepilnu minūti vēlāk Metjū Šefers atgrieza Kanādai divu vārtu pārsvaru. Pēc 50 sekundēm Rodžers Makvīns saņēma noraidījumu līdz spēles beigām (5+20) par sitienu pretiniekam ar celi.

Trešajā periodā komandām vairākas reizes bija iespēja spēlēt vairākumā, taču tie noslēdzās bez rezultāta izmaiņas. Kanādietis Kārsons Vešs priekšpēdējā minūtē ieraidīja ripu tukšos vārtos un uzstādīja mača gala rezultātu – 6:3.

Zviedrijas vārtsargs Lavs Harenštams tika galā ar 20 no 25 metieniem, kamēr Kanādas vārtu drošību uzticētajam Kārteram Džordžam izdevās atvairīt 26 no 29 metieniem.

Kanāda jau rītdien, 26. aprīlī, aizvadīs nākamo spēli pret Čehiju, taču Zviedrija 27. aprīlī krustos nūjas ar Kazahstānas vienaudžiem.