Čempionu līgas finālu astoto reizi sasniedz Zviedrijas komanda

Čempionu hokeja līgas pusfināla spēlē Zviedrijas komandu duelī “Lulea HF” ar 4:3 (0:0, 3:2, 0:1, 0:0, 1:0) apspēlēja “Frolunda HC” un sasniedza finālu.

Šī bija komandu otrā spēle sērijā līdz divām uzvarām. Iepriekšējā mačā komandas nospēlēja neizšķirti – 2:2 (kopējais rezultāts – 6:5 “Lulea HF” labā).

Pirmais periods aizritēja bez vārtu guvumiem, taču 30 sekundes pēc otrās trešdaļas sākuma, “Lulea HF” aizsargs Ēriks Gustavsons ar tālmetienu vairākumā atklāja rezultātu. Septiņas minūtes vēlāk “Frolunda” panāca neizšķirtu, Filipam Johansonam gūstot vārtus. Nedaudz vēlāk Joels Lundkvists izvirzīja “Frolunda” vadībā, taču ātri vien “Lulea HF” atgrieza neizšķirtu uz tablo, izceļoties Jesperam Sēlgrēnam. Pēdējā 2. perioda minūtē Izāks Branstrēms izvirzīja “Lulea HF” vadībā.

Trešajā periodā Peteri Linboms guva vienīgos vārtus – 3:3 – un pārveda spēli papildlaikā.

Overtaimā uzvarētājs netika noskaidrots, taču pēcspēles metienu sērijā komandas guva pa diviem vārtiem, bet uzvaras metiens Brenana Šinimina kontā, kas palīdzēja “Lulea HF” izcīnīt panākumu.

Čempionu līgas fināls norisināsies 18. februārī, kur “Lulea HF” spēkosies ar Somijas komandu Tamperes “Tappara”.

Zīmīgi, ka norisinās astoto reizi, un katrā no tām finālā spēlējusi Zviedrijas komanda.

Čempionu līga tika izveidota 2014. gadā, kopš tā laika aizvadot septiņus turnīrus, sešreiz uzvaru izcīnot komandām no Zviedrijas. Četri CHL tituli “Frolunda” komandai (2016, 2017, 2019, 2020), pa vienam “Lulea” (2015) un “Rogle” (2022). 2018. gadā uzvarēja Somijas klubs no Jiveskiles – “JYP”, taču 2020./21. sezonā turnīrs tika atcelts.