Ri. Bukartam Hat-trick, Latvija izdemolē Norvēģijas aizsardzību (VIDEO)

Pēdējo pārbaudes spēli, gatavojoties 2024. gada pasaules čempionātam, šodien aizvadīja Latvijas izlase, kas “Arēnā Rīga” ar 8:0 (2:0, 3:0, 3:0) sagrāva Norvēģijas valstsvienību. Uzvarētāju sastāvā ar Hat-trick izcēlās Rihards Bukarts.

Rihards Bukarts septītajā minūtē izvirzīja Latvijas izlasi vadībā, pārtraucot Harija Vītoliņa vadītās komandas vairāk nekā 130 minūšu ilgo sauso sēriju, bet 15 sekundes līdz pirmās trešdaļas beigām Mārtiņš Dzierkals, realizējot skaitlisko vairākumu, dubultoja mājinieku pārsvaru.

Miks Indrašis 26. minūtē panāca 3:0, bet Roberts Kaļķis 35. minūtē guva ceturtos vārtus Latvijas valstsvienības labā. Otrā perioda izskaņā Rihards Bukarts, izceļoties vairākumā, guva savus otros vārtus mačā un vēl vairāk nostiprināja mājinieku pārsvaru.

Pēdējā trešdaļā Latvijas izlase guva vēl trīs vārtus. Laika posmā no 44. līdz 47. minūtei divreiz izcēlās kapteinis Kaspars Daugaviņš, bet 51. minūtē 8:0 panāca Rihards Bukarts, kurš noformēja sev Hat-trick.

Mājinieku vārtus līdz 56. minūtei sargāja Kristers Gudļevskis, kurš atvairīja visus 17 norvēģu izpildītos metienus. Pamatlaika izskaņā Gudļevska vietu vārtos ieņēma Ēriks Vītols, kurš tika galā ar vienīgo viesu izdarīto metienu.

Tikmēr Norvēģijas izlases vārtos Henriks Haukelands atvairīja vien 31 no 39 (79,49%) mājinieku metieniem.

Latvijas valstsvienības sastāvā šodien rezultatīvākais bija Hat-trick autors Rihards Bukarts. Tāpat trīs punktus sakrāja arī Daugaviņš (2+1).

Abas izlases savā starpā tikās otro dienu pēc kārtas. Atgādināsim, ka vakar norvēģi uzvarēja papildlaikā ar 1:0.

Pasaules čempionāts no 10. līdz 26. maijam norisināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā.

Latvijas valstsvienība savas spēles aizvadīs B apakšgrupā, Ostravā spēkojoties pret ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Franciju, Kazahstānu un Poliju.

Pirmais mačs Harija Vītoliņa vadītajai komandai paredzēts 11. maijā, plkst. 17:20, pret Polijas hokejistiem.