Kanādas U-18 izlase sīvā pusfināla cīņā pieveic Zviedriju (VIDEO)

2024. gada U-18 pasaules čempionāta pusfināla spēlē Kanādas izlase ar rezultātu (4:0, 1:2, 0:2) apspēlēja Zviedrijas vienaudžus un iekļuva finālā.

Jau pirmajā periodā Kanāda dominēja, gūstot četrus vārtus. No sākuma Liams Grīntrijs no asa leņķa atklāja rezultātu. Pēc tam Gavins Makena izlauzās cauri visam laukumam, panākot 2:0. Minūti vēlāk Tidžs Iginla iemeta jau trešo ripu zviedru vārtos. Priekšpēdējā minūtē Raiders Ritčijs panāca 4:0.

Otrās trešdaļas ievadā Vigo Nordlunds spēja vienus vārtus atgūt, taču ātri vien kanādietis Henrijs Mjūzs atgrieza četru vārtu pārsvaru. Minūti vēlāk Nordlunds guva savus otros vārtus spēlē – 5:2. Trešdaļas beigās kanādietis Frenkijs Marelli saņēma noraidījumu līdz spēles beigām (5+20) par sitienu galvas un kakla apgabalā.

Lielo noraidījumu Zviedrija nerealizēja, taču pēc tam septiņu minūšu laikā Viktors Eklunds un Hugo Orstens guva pa vārtiem, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam. Taču atlikušajās piecās minūtēs nepaguva izlīdzināt rezultātu.

Kanādas vārtsargs Kārters Džordžs atvairīja 31 no 35 metieniem, kamēr Zviedrijas vārtu vīrs Lavs Harenstams tika galā ar 21 no 26 metieniem.

Finālā Kanāda spēkosies ar ASV hokejistiem, taču Zviedrijas izlase sadalīs ledu cīņā par bronzas medaļām ar Slovākijas vienaudžiem.