Kanāda iemet septiņas ripas Ķīnai un pārvar kvalifikāciju

Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijas kārtas pēdējā mačā Kanāda sagrāva Ķīnu ar 7:2 (2:1, 3:1, 2:0).

Ceturtdaļfinālā Kanāda spēkosies ar Zviedriju.

Ķīnas spēlētājs mača sākumā nespēja realizēt bullīti. Kanādas uzbrucējs Džordans Vīls divreiz atzīmējās trīs minūšu laikā, realizējot divus vairākumus. Piecas minūtes vēlāk, Ķīnas naturalizētais Korijs Keins vienus vārtus atguva, sodot Kanādu par rupju Ouena Pauera kļūdu aizsardzības zonā. Vienlaicīgi ar sirēnu, kas ziņoja par perioda beigām, Ķīnas vārtsargs Džeremijs Smits guva savainojumu un varēja pamest laukumu tikai ar komandasbiedru palīdzību. Otro periodu Ķīnas vārtus iesāka Periss O’Braiens.

Otrā perioda sākumā Ādams Tambelīnī guva divus vārtus divu minūšu laikā. 13. minūtē Ēriks O’Dels panāca 5:1. Trīs minūtes līdz 2. perioda beigām bijušais Rīgas “Dinamo” aizsargs Morgans Ellis saņēma piecu minūšu noraidījumu par sitienu ar elkoni. Nedaudz vēlāk Tailers Voterspūns atstāja kanādiešus trijatā pret pieciem, ko Ķīna izmantoja, Keinam gūstot otros vārtus spēlē. Noslēdzošajā trešdaļā Ēriks Stāls un Džeiks Makbeins parspēja O’Braienu un uzstādīja spēles gala rezultātu.

Ķīnas vārtsargs Smits atvairīja 15 no 17 metieniem, savukārt O’Braiens 23 no 28. Kanādas ripu ķērājs Mets Tomkins tika galā ar 27 raidījumiem no 29.