Latvijas PČ pretiniece pārbaudes spēlē zaudē Polijai

Pirmo zaudējumu, gatavojoties gaidāmajam pasaules hokeja čempionātam, šodien piedzīvoja Slovēnijas izlase, kas, spēlējot mājās, pēcspēles metienu sērijā ar 3:4 (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 0:1) atzina Polijas hokejistu pārākumu.

Bartošs Ciura jau trešajā minūtē izvirzīja Polijas valstsvienību vadībā (1:0), bet 14. minūtē Žiga Pance atjaunoja uz tablo līdzsvaru – 1:1.

Roberts Saboličs 35. minūtē mājiniekus izvirzīja vadībā (2:1), taču poļi nepalika atbildi parādā. Otrās trešdaļas pēdējā sekundē Kristians Dziubinskis panāca izlīdzinājumu (2:2), bet Kamils Gornijs trešā perioda ievadā atguva viesiem minimālu pārsvaru – 3:2.

Trešā perioda vidū Pance, gūstot savus otros vārtus mačā, atkal atjaunoja uz tablo līdzsvaru – 3:3. Ne pamatlaika turpinājumā, ne papildlaikā nevienai no komandām neizdevās gūt vārtus. Uzvarētājas noskaidrošanai bija nepieciešama pēcspēles metienu sērija.

Slovēņi nerealizēja nevienu no pieciem izpildītajiem bullīšiem, bet poļi bija precīzi vienā no mēģinājumiem un nodrošināja uzvaru ar 4:3. Polijas valstsvienībai panākumu atnesa Patrika Vronkas realizētais pēcspēles metiens.

Abas izlases savā starpā tikās otro dienu pēc kārtas. Atgādināsim, ka vakar Slovēnijas valstsvienība pārspēja Polijas hokejistus bullīšos ar 3:2. Matjaža Kopitāra vadītā komanda šodien piedzīvoja pirmo zaudējumu aizvadītajās trijās pārbaudes spēlēs.

Atgādināsim, ka Polijas izlase iepriekšējā nedēļā aizvadīja divas pārbaudes spēles pret Latvijas valstsvienību. Pirmajā mačā Harija Vītoliņa vadītā komanda piedzīvoja pārsteidzošu zaudējumu ar 3:5, bet otrajā spēlē mūsējie revanšējās poļiem un svinēja sauso panākumu ar 2:0.

Slovēnijas izlase gaidāmajā pasaules čempionātā, kas notiks Latvijā un Somijā, spēlēs vienā apakšgrupā ar Latvijas valstsvienību. Kopā ar Latvijas un Slovēnijas hokejistiem vienā apakšgrupā spēlēs arī Kanādas, Čehijas, Šveices, Slovākijas, Norvēģijas un Kazahstānas valstsvienības.

Autors: Rainers Rogs Avots: Hokej.net