Latvijas izlase parāda bezzobainu sniegumu un pirmoreiz 85 gadu laikā zaudē Polijai (VIDEO)

Ar zaudējumu pārbaudes spēļu ciklu, gatavojoties 2023. gada pasaules hokeja čempionātam, šodien uzsāka Harija Vītoliņa vadītā Latvijas valstsvienība, kas Daugavas ledus hallē ar 3:5 (1:1, 0:2, 2:2) piekāpās Polijas izlasei.

Oskars Lapinskis sestajā minūtē, esot pirmais pie pretinieku vārtsarga atsistās ripas, izvirzīja Latvijas valstsvienību vadībā, taču 15. minūtē Alans Liščarskis panāca uz tablo līdzsvaru – 1:1.

Polijas izlases kapteinis Kristians Dziubinskis 38. minūtē izvirzīja viesus pirmo reizi mačā vadībā (2:1), bet 17 sekundes līdz otrā perioda beigām Dziubinskis guva savus otros vārtus mačā un dubultoja poļu pārsvaru – 3:1.

Trešā perioda 25. sekundē Pāvels Zigmunts vēlreiz pārspēja Latvijas izlases vārtsargu Akselu Ozolu un panāca uz tablo jau 4:1, bet 46. minūtē Rihards Melnalksnis samazināja rezultāta starpību – 2:4.

Jānis Jaks desmit minūtes vēlāk, realizējot skaitlisko vairākumu, samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (3:4), taču pēc 28 sekundēm Dariušs Vanats atjaunoja Polijas valstsvienībai divu vārtu pārsvaru – 5:3.

Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās. Līdz ar to Latvijas izlase gatavošanos pasaules čempionātam uzsāka ar zaudējumu. Mūsu hokejisti piekāpās Polijai pirmoreiz kopš 1938. gada.

Ozols Latvijas valstsvienības vārtos atvairīja 20 no 25 (80%) pretinieku izdarītajiem metieniem. Mūsējie pretinieku cietoksni apdraudēja 31 reizi. Latvijas izlases sastāvā ar divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Georgs Golovkovs.

Pēc spēles abas komandas izpildīja bullīšu sēriju. Arī tajā pārāki bija Polijas hokejisti, kuri svinēja panākumu pēcspēles metienu sērijā ar 3:1. Latvijas izlases rindās vienīgo bullīti realizēja Kaspars Daugaviņš.

Abas komandas rīt (pulksten 17:00) mērosies ar spēkiem atkārtoti. Arī otrā mača tiešraidi piedāvās portāls tv3.lv.

Autors: Rainers Rogs Avots: LHF