Skaitļi pēc spēles pret Vāciju – Jaks turpina krāt minūtes, Ansonam katastrofāls lietderības koeficients

Latvijas izlase vakar 2024. gada pasaules čempionāta B apakšgrupas ceturtajā spēlē piedzīvoja pamatīgu sagrāvi ar 1:8 pret 2023. gada pasaules vicečempioni Vāciju. Portāls ”Hokejazinas.com” piedāvā atskatīties uz Latvijas hokejistu statistikas rādītājiem mačā pret Vāciju.

Vārtsargi

Latvijas izlases vārtus līdz 25. minūtes sākumam sargāja Kristers Gudļevskis, kurš atvairīja tikai sešus no desmit (60%) pretinieku metieniem. Pēc tam Gudļevski nomainīja Elvis Merzļikins. Viņš mača turpinājumā tika galā ar 17 no 21 (80,95%) metiena.

Rezultatīvākie

Mačā pret Vāciju pie rezultativitātes punktiem Latvijas valstsvienības rindās tika vien divi hokejisti. Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva aizsargs Markuss Komuls, kuram tas bija pirmais vārtu guvums Latvijas izlases kreklā. Komula vārtu guvumā ar rezultatīvu piespēli atzīmējās Mārtiņš Dzierkals.

Spēles laiks

Vislielākais spēles laiks Latvijas valstsvienības sastāvā ceturtajā spēlē pēc kārtas bija aizsargam Jānim Jakam, kurš mačā pret Vāciju laukumā pavadīja 21 minūti un 44 sekundes.

Otrais lielākais spēles laiks mačā pret Vāciju bija aizsargam Robertam Mamčicam (18 minūtes un piecas sekundes). Savukārt starp uzbrucējiem līderis uz ledus pavadītā laika ziņā bija Rodrigo Ābols, kurš nospēlēja 17 minūtes un 18 sekundes.

Tikmēr pie vismazākā spēles laika tika uzbrucējs Raivis Ansons. Mačā pret Vāciju viņš uz ledus pavadīja vien divas minūtes un 33 sekundes.

Metieni

Visvairāk metienus pa Vācijas izlases vārtiem izpildīja Rihards Bukarts, kurš četras reizes apdraudēja sāncenšu cietokšņa drošību.

Pa diviem metieniem izpildīja Kristaps Zīle, Kārlis Čukste, Renārs Krastenbergs, Komuls, Eduards Tralmaks un Haralds Egle.

Iemetieni

Iemetienu punktā vislabākais starp Latvijas izlases uzbrucējiem atkal bija Ābols, kurš uzvarēja 12 no 22 (54,55%) dueļiem. Atzīstami cīnījās arī Oskars Batņa, kurš guva virsroku piecos no desmit (50%) iemetieniem.

Dans Ločmelis uzvarēja vien piecos no 13 (38,46%) iemetieniem, bet Egle bija pārāks tikai trijos no 12 (25%) iemetieniem. Tikmēr Ansons zaudēja abos iemetienos, kuros piedalījās.

Lietderības koeficients

Spēlē pret Vāciju vislabāko lietderības koeficientu Latvijas valstsvienības sastāvā ieguva Ābols, kurš, neskatoties uz piedzīvoto sagrāvi, pabeidza maču ar ”+1”.

Tikmēr pieci Latvijas izlases spēlētāji – Komuls, Oskars Cibuļskis, Kaspars Daugaviņš, Dzierkals un Miks Indrašis – spēli noslēdza ar neitrālu lietderību.

Lai gan Ansons šoreiz pavadīja laukumā vien divas minūtes un 33 sekundes, pret Vāciju tieši viņš nopelnīja vissliktāko lietderības koeficientu (”-3”).

Pie ”-2” tika pieci Latvijas izlases spēlētāji – Jaks, Zīle, Mamčics, Tralmaks un Egle.

Soda minūtes

Latvijas valstsvienība mačā pret Vāciju nopelnīja 12 soda minūtes. Četras soda minūtes saņēma Freibergs, kurš abās reizēs izprovocēja arī savus pretspēlētājus uz noraidījumiem. Pa reizei uz noradīto spēlētāju soliņa atradās Ābols, Komuls, Batņa un Dzierkals.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs 18. maijā, plkst. 13:20 krustojot nūjas ar B apakšgrupas līderi Zviedriju.