Latvijas PČ pretiniece Slovēnija sīvā cīņā pārspēj Poliju

Otro uzvaru, gatavojoties gaidāmajam pasaules čempionātam, šovakar izcīnīja Latvijas izlases grupu turnīra pretiniece Slovēnija, kas, spēlējot mājās, sīvā cīņā vien pēcspēles metienu sērijā ar 3:2 (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) pieveica Polijas valstsvienību.

Luka Mavers astotajā minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu izvirzīja Slovēnijas izlasi vadībā (1:0), bet Alans Liščarskis pirmās trešdaļas turpinājumā atjaunoja uz tablo līdzsvaru – 1:1.

Otrā perioda ievadā Mavers vēlreiz izmantoja skaitlisko pārsvaru un atguva mājiniekiem vadību (2:1), taču 35. minūtē Liščarskis atbildēja ar saviem otrajiem vārtiem mačā un panāca 2:2.

Ne pamatlaika turpinājumā, ne papildlaikā nevienai no izlasēm vārtus gūt vairs neizdevās. Pēcspēles metienu sērijā slovēņi, realizējot trīs no četriem bullīšiem, nodrošināja uzvaru ar 3:2. Izšķirošo pēcspēles metienu realizēja Bine Mašičs.

Atgādināsim, ka Polijas izlase iepriekšējā nedēļā aizvadīja divas pārbaudes spēles pret Latvijas valstsvienību. Pirmajā mačā Harija Vītoliņa vadītā komanda piedzīvoja pārsteidzošu zaudējumu ar 3:5, bet otrajā spēlē mūsējie revanšējās poļiem un svinēja sauso panākumu ar 2:0.

Slovēnijas valstsvienībai šī bija otrā uzvara divās aizvadītajās pārbaudes spēlēs. Slovēņi pirmajā pārbaudes mačā ar 5:3 apspēlēja Austrijas hokejistus.

Rīt (pulksten 14:00) Slovēnijas izlase vēlreiz krustos nūjas ar Polijas valstsvienību.

Pasaules čempionāts notiks no 12. līdz 28. maijam. Tas norisināsies Rīgā un Tamperē. Slovēnijas hokejisti savas grupu turnīra spēles aizvadīs Rīgā. Slovēņi spēlēs B apakšgrupā kopā ar Latvijas, Kanādas, Čehijas, Šveices, Slovākijas, Norvēģijas un Kazahstānas izlasēm.

Autors: Rainers Rogs Avots: Hokej.net