Balinskis gūst vārtus latviešu duelī, taču piedzīvo zaudējumu

Čehijas Ekstralīgā sestos vārtus sezonā šovakar guva Latvijas izlases aizsargs Uvis Balinskis, taču viņa rezultatīvais sniegums neglāba Litvinovas ”Verva” no zaudējuma pret latviešu uzbrucēja Māra Bičevska pārstāvēto ”Mlada” Boleslav”. Pārējās Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas piedzīvoja neveiksmes.

Divu latviešu hokejistu pārstāvēto klubu duelī Balinska Litvinovas ”Verva” viesos ar 3:4 piekāpās ”Mlada” Boleslav”, kuras rindās spēlē Bičevskis. Latviešu aizsargs ar vārtu guvumu izcēlās pamatlaika vidū. Tas viņam bija sestais precīzais metiens sezonā.

Balinskis laukumā pavadīja 23 minūtes un 28 sekundes (pārliecinoši lielākais spēles laiks komandā), kuru laikā izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem, bloķēja divus sāncenšu metienus, kā arī nopelnīja divas soda minūtes un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1. Latvijas izlases aizsargs 34 mačos ir nopelnījis 16 (6+10) punktus. Viņš ir savas komandas otrais rezultatīvākais aizsargs.

Savukārt Bičevskis nospēlēja vien 11 minūtes un 34 sekundes (otrais mazākais spēles laiks komandā), taču, neskatoties uz pieticīgo spēles laiku, pamanījās izpildīt divus metienus pa pretinieku vārtiem un piedalīties 12 iemetienos, no kuriem gan uzvarēja tikai četros (33,3%). Latviešu uzbrucējs spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Neveiksmi cieta arī aizsarga Gunta Galviņa un uzbrucēja Roberta Bukarta pārstāvētā Vitkovices ”Ridera”, kas savā laukumā ar 1:4 (0:3, 1:0, 0:1) atzina Prāgas ”Sparta” pārākumu. Viesi pamatus uzvarai ielika jau pirmajā trešdaļā, kurā iemeta trīs no četriem vārtiem.

Galviņš uz ledus atradās 15 minūtes un 59 sekundes, izdarot vienu metienu pa viesu vārtiem un bloķējot vienu pretinieku metienu. Latvijas izlases aizsargs maču pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Tikmēr Bukarts laukumā pavadīja 15 minūtes un 43 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa sāncenšu vārtiem un pielietoja vienu spēka paņēmienu. Pieredzējušais uzbrucējs spēli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Vēl smagāku zaudējumu, spēlējot bez aizsarga Roberta Mamčica, bet ar uzbrucēju Patriku Zabusovu ierindā,  piedzīvoja Zlīnas ”Berani”, kas izbraukumā ar 0:4 (0:2, 0:0, 0:2) kapitulēja ”Olomouc”.

Zabusovs nospēlēja 15 minūtes un 22 sekundes, izdarot divus metienus pa pretinieku vārtiem, kā arī zaudējot divos no diviem iemetieniem un nopelnot neitrālu lietderību.

Tāpat četrus vārtus šovakar ielaida arī aizsarga Kristofera Binduļa pārstāvētā Česke Budejovices ”Motor”, kas viesos ar 2:4 (0:1, 1:3, 1:0) piekāpās Brno ”Kometa”.

Bindulis uz ledus atradās 15 minūtes un 59 sekundes, kuru laikā mača protokolā neatzīmējās ar nekādām darbībām. Latviešu aizsargs spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Autors: Rainers Rogs Avots: Hokej.cz