Latvija gūst piecus vārtus un izcīna pirmo uzvaru U-18 pasaules čempionātā (VIDEO)

Otro spēli 2024. gada U-18 pasaules čempionātā šodien aizvadīja Latvijas U-18 izlase, kas Somijas pilsētā Espo ar rezultātu 5:3 (3:1, 1:2, 1:0) apspēlēja Slovākijas vienaudžus.

Mača ievadā Latvija palika mazākumā, kuru veiksmīgi izdevās izturēt. Devītajā minūtē ceturtās maiņas uzbrucējs Markuss Kristians Sieradzkis burzmā ieraidīja ripu slovāku vārtos un atklāja spēles rezultātu. Vien 41 sekundi vēlāk Tobiass Tomīks panāca izlīdzinājumu – 1:1.

Perioda turpinājumā Maksims Haritoncevs izvirzīja latviešus vadībā. Divarpus minūtes vēlāk Olivers Mūrnieks dubultoja Latvijas pārsvaru, realizējot skaitlisko vairākumu. Jāpiebilst, ka abos vārtu guvumos rezultatīvi piespēlēja pirmo vārtu autors Sieradzkis.

Otrās trešdaļas septītajā minūtē Latvija palika trijatā pret pieciem Slovākijas hokejistiem. Nepilnas divas minūtes līdz pirmā noraidījuma beigām slovāks Mihals Švrčeks izmantoja pārsvaru. Nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz trešdaļas beigām Andreass Straka panāca izlīdzinājumu – 3:3. Taču nepilnu minūti vēlāk, Latvijas kapteinis Krists Retenais realizēja vairākumu un atgrieza Latvijai pārsvaru.

Trešā perioda astotajā minūtē slovāks Tobiass Pitka saņēma noraidījumu līdz spēles beigām (5+20) par apzinātu klupināšanu ar kāju. Lielo vairākumu Latvijai izmantot neizdevās, taču minūti pēc tā beigām, uzbrucējs Dmitrijs Diļevka iemeta piekto ripu Slovākijas vārtos.

Latvijas vārtu drošība tika uzticēta Mikum Vecvanagam, kurš tika galā ar 31 no 34 metieniem, kamēr Slovākijas cietoksni sargājošais Martins Haroniks atvairīja 23 no 28 raidījumiem.

Latvijas U-18 izlasei nākamā spēle paredzēta 28. aprīlī pret ASV vienaudžiem. Taču slovāku hokejisti krustos nūjas ar mājinieci Somiju.