Rubīns: Nekad nebija šaubu par to, ko varam izdarīt

Latvijas hokeja izlases aizsargs Kristiāns Rubīns intervijā pēc uzvaras 2023. gada pasaules hokeja čempionātā spēlē par bronzas medaļu pār ASV valstsvienību dalījās ar saviem komentāriem par spēli.

“Nekad nebeidzās, arī kad viņi iemeta, mūsu fani deva spēku, uzreiz sāka kliegt “Latvija, Latvija!” un tas mums dod emocijas, dod spēku, mēs zinājām, ka varam. [Dans Ločmelis] labi iedeva, smuki iekrita un viss, spēle bija mūsu. Papildlaikā bija tikai laika jautājums, kam būs,” sprieda Rubīns.

“Domāju, ka vārti čaļiem deva ekstra enerģijas lādiņu, ka varam. Nekad nebija šaubu par to, ko varam izdarīt. Spēles gaitā amerikāņi saprata, ka nebūs tik viegli un deva mums gan laiku, gan vietu, un mēs to izmantojām,” par precīzo metienu, kas panāca izlīdzinājumu trešajā periodā stāstīja aizsargs.

“Daugaviņš ieslēdza kājas, es braucu uz vārtiem, beigās tā ripa izlēca uz vārtiem un es vienkārši nokoncentrējos. lai pa to ripu trāpītu un tad vai ieies, vai neieies, vairs nebija atkarīgs no manis. Balss vairs nav. Medaļa smaga, nezināju, ka tā ir tik smaga,” par vārtu guvumu papildlaikā un emocijām pēc spēles izteicās hokejists.

Rubīns Latvijas izlasei pievienojās pirms pēdējās grupu turnīra spēles pret Šveici un šajā turnīrā četrās spēlēs izcēlās ar diviem vārtu guvumiem. Abus vārtus aizsargs guva šajā spēlē – pirmais panāca izlīdzinājumu 3:3, bet otrais izrāva uzvaru papildlaikā.

Latvijas valstsvienība aizvadījusi labāko turnīru tās vēsturē. Iepriekš labākais sasniegums izlasei bija septītā vieta, ko izdevās sasniegt jau pirmajā A grupas čempionātā 1997. gadā.

Čempionātu Latvijas izlase sāka ar zaudējumu Kanādas un Slovākijas izlasei, bet izcīnīja piecas uzvaras atlikušajos grupu turnīra mačos, pirmo reizi vēsturē apspēlējot Čehijas valstsvienību, kā arī pieveicot Norvēģijas, Slovēnijas, Kazahstānas un Šveices komandas.

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlase pārspēja Zviedrijas valstsvienību, bet pusfinālā sīvā cīņā piekāpās Kanādas vienībai.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisinājās no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņēma arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisinās Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisināsies no 12. maija līdz 28. maijam.