Kanādas junioru izlase iemet spēles 5. sekundē un sagrauj Čehijas vienaudžus

2024. gada U-18 pasaules čempionāta spēlē Kanādas hokejisti ar rezultātu 6:0 (4:0, 0:0, 2:0) sagrāva Čehijas vienaudžus.

Kanādieši jaudīgi iesāka, pirmajās astoņās minūtēs gūstot četrus vārtus. Rezultāts tika atklāts jau 5. sekundē (!!!), kad Malkolms Spence pārtvēra ripu Čehijas aizsardzības zonā un ieraidīja to vārtos. Tas kļuva par U-18 PČ vēsturē ātrāko vārtu guvumu.

Minūti un 46 sekundes vēlāk Tidžs Iginla dubultoja kanādiešu pārsvaru. Astotajā minūtē Iginla realizēja vairākumu un guva savus otros vārtus spēlē, taču nieka 24 sekundes vēlāk Kārsons Vešs panāca 4:0. Čehija bija spiesta veikt vārtsarga maiņu.

Līdz pirmā perioda beigām Čehija pazaudēja divus spēlētājus, abiem saņemot noraidījumus līdz spēles beigām (5+20) – Mareks Daničeks tika sodīts par sitienu pretiniekam galvas un kakla apgabalā, taču Petrs Sikora par dūrienu pretiniekam ar nūju.

Otrajā trešdaļā rezultāts nemainījās, taču noslēdzošajā periodā Spense guva savus otros vārtus, kam pēdējā minūtē sekoja Gavina Makenas precīzais metiens. Brīdi pirms tam Kārsons Vešs saņēma spēles sodu par grūdienu no aizmugures.

Kanādas vārtsargs Kārters Džoržs tika galā ar visiem 26 metieniem. Savukārt Čehijas vārtsargs Jakubs Milota spēja neitralizēt tikai piecus no deviņiem metieniem, bet viņu nomainījušais Bretislavs Vistrčils atvairīja 22 no 24 raidījumiem.

Abas valstsvienības nākamo spēli aizvadīs 28. aprīlī, kad Kanāda spēkosies ar Šveici, bet Čehija ar Zviedriju.