Latvijas izlase ielaiž četrus vārtus otrajā periodā un piekāpjas Šveicei (VIDEO)

Turpinot gatavošanos 2024. gada pasaules čempionātam hokejā, piektdien zaudējumu pārbaudes spēlē piedzīvoja Latvijas izlase, kas izbraukumā ar 1:5 (0:1, 0:4, 1:0) atzina Šveices valstsvienības pārākumu. Vienīgos vārtus Latvijas izlases rindās guva Renārs Krastenbergs.

Latvijas izlase 14. minūtē ieguva piecu minūšu vairākumu, jo Marks Maršons laukuma apmalē iegrūda aizsargu Kristoferu Binduli. Vairākums gan izvērtās pagalam neveiksmīgs – Taners Ričards 18. minūtē, izceļoties mazākumā, izvirzīja mājiniekus vadībā.

Otrā perioda 62. sekundē Kristofs Berči vairākumā dubultoja Šveices valstsvienības pārsvaru, bet 29. minūtē Marko Lēmans vairākumā panāca 3:0. Svens Zentelers 32. minūtē guva ceturtos vārtus mājinieku labā. Savukārt Romēns Lefels 37. minūtē panāca uz tablo jau 5:0.

Pēc otrās trešdaļas Harijs Vītoliņš nolēma veikt vārtsargu maiņu, Ivara Punnenova vietā laukumā sūtot Ēriku Vītolu, kurš veiksmīgi iesaistījās spēlē.

Latvijas izlasei 56. minūtē izdevās vienus vārtus atgūt – pēc Riharda Bukarta un Dana Ločmeļa lieliskām piespēlēm Renārs Krastenbergs realizēja izgājienu vienatnē ar mājinieku vārtsargu Leonardo Dženoni un panāca 1:5.

Atlikušajā laikā rezultāts vairs nemainījās.

Latvijas vārtsargs Ivars Punnenovs pirmajās 40 minūtēs atvairīja 19 no 24 metieniem, bet trešajā periodā viņa vietu ieņēmušais Ēriks Vītols veiksmīgi neitralizēja visus septiņus metienus.

Rīt, plkst. 18:30, abas izlases tiksies atkārtoti. Spēli tiešraidē translēs kanāls TV6.

Vītoliņa vadītā komanda aizvadījusi piecus no astoņiem šopavasar paredzētajiem pārbaudes mačiem. Atgādināsim, ka gatavošanās cikla sākumā Latvijas valstsvienība divreiz ar 3:2 bullīšos pārspēja Austrijas hokejistus, bet pēc tam divreiz (ar 2:3 papildlaikā un 2:3 pamatlaikā) piekāpās Somijas izlasei.

Pēc spēlēm pret Šveices valstsvienību mūsu hokejisti 3. un 4. maijā “Arēnā Rīga” tiksies ar Norvēģijas izlasi.

Pasaules čempionāts Čehijā sāksies 10. maijā. Tas norisināsies Prāgā un Ostravā.

Latvijas valstsvienība savas spēles aizvadīs B grupā, Ostravā spēkojoties pret ASV, Zviedriju, Slovākiju, Vāciju, Franciju, Kazahstānu un Poliju.