Ābols: Domāju, ka spēles pret Šveici būs krietni ātrākas nekā pret Franciju

Latvijas hokeja izlases galvenā trenera Harija Vītoliņa asistents Artis Ābols sarunā ar Latvijas Hokeja federāciju (LHF) pēc Latvijas valstsvienības pirmā aizvadītā treniņa Šveicē dalījies ar savām pārdomām par mūsu hokejistu nākamo pārbaudes spēļu pretinieci Šveices izlasi.

Ābols atklāja, ka Latvijas valstsvienības lidojums uz Šveici nenoritēja tā kā bija paredzēts. ”Garāks nekā plānots. Aizkavējās reiss. Tā kā aizkavējās arī bagāžas izkraušana. Viss bija par kādu stundu, pusotru ilgāk nekā plānots. Neko darīt.”

Latvijas izlases treneris norādīja, ka pirmais treniņš pēc lidojuma vienmēr ir smagāks nekā parasti. ”Tas ir klasiski. Tas ir vienmēr. Vienalga, cik garš ir lidojums. Pusstundu, stundu vai divas ar pusi stundas. Tas treniņš ir tāds, ka treneris ne vienmēr ir ļoti apmierināts ar kvalitāti.”

Mūsu valstsvienība uz Šveici devās bez galvenā trenera Harija Vītoliņa, jo viņš ir apslimis, taču Ābols atklāja, ka Vītoliņš neesot devis pārējiem treneriem norādījumus kā savā starpā sadalīt pienākumus. ”Mēs ar Viktoru [Ignatjevu] esam, kas aizstās Hariju. Es laidīšu uzbrucējus, bet Viktors – aizsargus.”

Tāpat Latvijas valstsvienības treneris pastāstīja arī par Šveices izlases spēles stilu un pretinieku trumpjiem. ”Pirmkārt, tas ir ļoti ātrs hokejs. To es arī spēlētājiem tikko pēc treniņa teicu, lai gatavojas. Pirmkārt, jau mentāli un psiholoģiski tam, ka būs daudz jāslido un ātri jāslido.”

Ābols pauda viedokli, ka spēles pret Šveices valstsvienību būs krietni ātrākas nekā pret Francijas izlasi. ”Daudzi no mūsējiem ir pasen spēlējuši. Es domāju, ka šīs spēles, salīdzinot ar spēlēm pret Franciju, būs krietni ātrākas. Tas līmenis būs augstāks.”

Autors: Rainers Rogs Avots: LHF

Komentāri (0)