Sējējs par vārtsargiem PČ: Vienam ir jābūt galvenajam, kuram uzticēs pamatnastu

Normunds Sējējs, Hokejazinas.com
Normunds Sējējs | Foto: HK “Liepāja”

Bijušais Latvijas hokeja izlases aizsargs un vairāku komandu treneris Normunds Sējējs sarunā ar “Nra.lv” sacīja, ka vienam no Latvijas valstsvienības vārtsargiem gaidāmajā pasaules čempionātā būtu jāaizvada vairāk spēļu nekā viņa konkurentam par vietu vārtos.

“Pasaules čempionāts ir samērā īss, nav kā klubu turnīrs vairāku mēnešu garumā. Klubu sacensībās vari ielikt vienu vārtsargu, pēc trim spēlēm pamainīt, vienam dot atpūsties, kaut kā kombinēt. Pasaules čempionāts būtībā ir septiņas spēles apakšgrupā un izslēgšanas spēles labākajām komandām. Lai tiktu grupā četriniekā, ir jāaizvada septiņas spēles.

Kuru likt vārtos? Grūti pateikt. Manā izpratnē jāizvēlas viens vārtsargs, kurš jutīsies, ka viņš ir galvenais, pirmais vārtsargs. Redzi, vārtsargiem ir ļoti svarīgi psiholoģiski saprast, ka viņam tic, uzticas. Varbūt viņi sadalīs spēkus, kaut ko spēlēs Merzļikins, kaut ko Gudļevskis. Grūti pateikt. Diez vai spēlēs trīs vārtsargi, domāju, ka spēlēs divi, ja kāds negūs savainojumu vai vēl kas neplānots notiks. Vienam jābūt ir galvenajam, kuram uzticēs pamatnastu. Piecas spēles no septiņām ir “jānomauc”,” izteicās Sējējs.

Savukārt, komentējot Latvijas izlases galvenā trenera Harija Vītoliņa iespējamo pievienošanos nākotnē kādam no Eiropas klubiem, Sējējs teica sekojoši.

“Tas ir jautājums, uz ko nevaru atbildēt. Vispirms ir jautājums, vai viņš pats vēlas klubu trenera karjeru galvenā trenera postenī. Otrais, latvietim izsisties starptautiskā hokejā Rietumos ir grūti. Tur vienmēr priekšroka būs zviedram, somam, kanādietim vai amerikānim. Pat ja latvietis ir labāks. Hokeja lielvalstu pārstāvji ir kā slaveni zīmoli, un klubu īpašnieki, ģenerālmenedžeri pārsvarā izvēlas lielo valstu pārstāvjus.

Varu to spriest pēc sevis iepriekšējos gados. Neesam mēs tur “baigā prece”, pieprasītie. Arī hokejisti pēc bronzas izcīnīšanas gaidīja lielos piedāvājums, bet daudzi tā arī palika gaidīt ļoti ilgi un nesagaidīja, ko vēlējās. Diemžēl tas tā ir. Ja mēs runājam par Vītoliņu, Šveicē viņu zina, viņš tur arī ilgi spēlējis. Iespējams, kāds labs piedāvājums varētu būt tieši tur. Ja mēs skatāmies Šveici – tur strādā vai nu vietējie, vai kanādieši. Kanādas “hokeja mafija” ir pārņēmusi visu,” piebilda bijušais hokejists.

PČ 2024 aktualitātes

Pasaules čempionāta jaunumi

Latvijas izlases jaunumi

Turnīra tabula

Spēļu kalendārs

Latvijas izlases intervijas

Latvijas izlases sastāvs

 

Autors: Mārtiņš Lācis Avots: Nra.lv

 • 5/5
  Bonuss
  ATGŪSTI 20€ NO SAVAS PIRMĀS LIKMES! 100% IEPAZĪŠANĀS ATMAKSA
 • 5/5
  Bonuss
  CASHBACK LĪDZ 100 EUR
 • 5/5
  Bonuss
  SAŅEM LĪDZ 50 EUR BEZRISKA LIKMES!
Komentāri (0)