Somijas komanda “Tappara” otro gadu pēc kārtas sasniedz Čempionu līgas finālu

Čempionu hokeja līgas pusfināla spēlē Somijas komanda Tamperes “Tappara” ar 3:2 (0:1, 1:0, 2:2) apspēlēja Šveices komandu “EV Zug” un iekļuva finālā.

Šī bija komandu otrā spēle līdz divām uzvarām. Pirmajā mačā “Tappara” bija pārāka ar 2:0 (kopējais rezultāts 5:2).

Mača rezultātu atklāja Reto Suri 17. minūtē. Otrajā trešdaļā Patrikam Virtam izdevās panākt izlīdzinājumu. 3. perioda 38. sekundē Fabrīss Hercogs vairākumā izvirzīja “EV Zug” vadībā. Nepilnas trīs minūtes līdz spēles beigām “Tappara” uzbrucējs saņēma noraidījumu un “EV Zug” samainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču Tamperes hokejisti divreiz mazākumā ieraidīja ripu tukšos Šveices komandas vārtos un izcīnīja uzvaru.

“Tappara” sasniedza finālu otro gadu pēc kārtas. Aizvadītajā sezonā tamperieši finālā piekāpās Engelholmas “Rogle BK”.

Čempionu līgas fināls norisināsies 18. februārī, kurā “Tappara” spēkosies ar Zviedrijas klubu “Lulea HF”.

Čempionu līga tika izveidota 2014. gadā, kopš tā laika aizvadot septiņus turnīrus, sešreiz uzvaru izcīnot komandām no Zviedrijas. Četri CHL tituli “Frolunda” komandai (2016, 2017, 2019, 2020), pa vienam “Lulea” (2015) un tagad arī “Rogle” (2022). 2018. gadā uzvarēja Somijas klubs no Jiveskiles – “JYP”, taču 2020./21. sezonā turnīrs tika atcelts.