Slovākija pārbaudes spēlē pieveic Latvijas pirmo PČ pretinieci

Ceturtdien, gatavojoties 2024. gada pasaules čempionātam hokejā, tika aizvadītas divas pārbaudes spēles ar trīs Latvijas hokeja izlases pretinieču dalību.

Slovākijas izlase Žilinā ar rezultātu 6:1 (4:0, 0:0, 2:1) pārliecinoši apspēlēja Polijas valstsvienību.

Pirmā perioda ievadā Pāvols Regenda atklāja rezultātu, bet minūti vēlāk Samuels Takāčs dubultoja pārsvaru. Sestajā minūtē vairākumu realizēja Peters Cehlāriks. Perioda 14. minūtē Lukāšs Cingels panāca 4:0.

Otrajā trešdaļā vārti netika gūti, bet jau trešā perioda 30. sekundē Gržegoržs Pašuts guva vienīgos Polijas vārtus spēlē. Piecas minūtes pirms mača beigām Cehlāriks guva savus otros vārtus spēlē, taču mača pēdējā minūtē Mareks Hrivīks pielika punktu – 6:1.

Slovākijas vārtsargs Stanislavs Škorvāneks tika galā ar 13 no 14 metieniem, kamēr Polijas vārtu vīrs ar kanādas saknēm Džons Marejs atvairīja 37 no 43 metieniem.

Citā mačā Kazahstānas izlase Astanā ar rezultātu 4:5 (0:3; 2:1; 2:0; 0:1) papildlaikā atzina Baltkrievijas hokejistu pārākumu.

Atgādinām, ka Baltkrievijas izlase nedrīkst piedalīties IIHF rīkotajās sacensībās.

Pirmajā periodā baltkrievs Aleksandrs Skorenovs guva trīs vārtus, noformējot Hat-trick. Otrās trešdaļas ievadā kazahstānietis Kirils Paņukovs un baltkrievs Igors Martinovs apmainījās ar vārtu guvumiem, bet 12. minūtē Adils Beketajevs panāca 2:4.

Trešā perioda sākumā pieredzes bagātais Kazahstānas uzbrucējs Romāns Starčenko samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. 12 minūtes vēlāk Leonīds Metaļņikovs panāca izlīdzinājumu.

Overtaima 58. sekundē Vitālijs Pinčuks atnesa diskvalificētajai Baltkrievijai uzvaru.

Slovākija, Polija un Kazahstāna pasaules čempionātā spēlēs B grupā, kurā būs arī Latvijas izlase. Ar maču pret Poliju 11. maijā Latvija iesāks grupu turnīru, 14. maijā spēkosies ar Kazahstānu, bet mačs ar Slovākiju paredzēts 19. maijā.