Latvija un Norvēģija 60 minūtes vārtus negūst, bet papildlaikā uzvar viesi

Latvijas hokeja izlase šovakar “Arēnā Rīga”, gatavojoties 2024. gada pasaules čempionātam hokejā, priekšpēdējā pārbaudes spēlē ar rezultātu 0:1 (0:0, 0:0, 0:0, 0:1) pagarinājumā piekāpās Norvēģijas valstsvienībai.

Tādā veidā pārtrūka Latvijas sešu maču uzvaras sērija pret Norvēģiju, kas ilga kopš 2021. gada.

Maču aktīvāk iesāka Norvēģija, jau no pirmajām minūtēm nodrošinot Elvi Merzļikinu ar darbu. Astotajā minūtē Latvija saņēma iespēju spēlēt vairākumā, kurā gan neizdevās izveidot nevienu bīstamu momentu. Perioda turpinājumā norvēģi turpināja vadīt spēli.

Otrajā trešdaļā cīņa izlīdzinājās, pie momentiem tiekot abām valstsvienībām. Trešdaļas otrajā pusē Latvija izpildīja vairākus bīstamus metienus, taču rezultātu atklāt tā arī neizdevās. Priekšpēdējā minūtē Latvija tika sodīta par skaitliskā sastāva pārkāpumu, bet 56 sekundes vēlāk uz noraidīto soliņu jau devās norvēģis Andreass Martinsens.

Trešā perioda sākumā pēc spēka paņēmiena uz ledus guļot palika Latvijas kapteinis Kaspars Daugaviņš, bet pēc kāda laika viņš spēja atgriezties laukumā. Perioda vidusdaļā Oskars Batņa saņēma noraidījumu par ripas izmešanu no laukuma, norvēģi vairākumā iespieda Latviju aizsardzības zonā. Vēlāk arī Latvijai izdevās kādu laiku uzturēties Norvēģijas aizsardzības zonā, taču pamatlaikā rezultāts palika 0:0.

Overtaima 47. sekundē pēc rupjas Jāņa Jaka kļūdas, norvēģis Stians Solbergs pārtvēra ripu, izskrēja vienatnē pret Merzļikinu un pārspēja viņu, gūstot mača vienīgos vārtus.

Latvijas vārtus sargāja Elvis Merzļikins, tiekot galā ar 22 no 23 metieniem. Tikmēr Norvēģijas vārtos darbojās Jonass Arntzens, atvairot 21 raidījumu.

Par labāko spēlētāju Latvijas rindās tika atzīts Elvis Merzļikins.

Nākamā spēle tiks aizvadīta jau rītdien, 4. maijā, kad abas izlases spēkosies atkārtoti.