Zviedrijas U-18 izlase grupu turnīra pēdējā spēlē izmoka uzvaru pār Vāciju (VIDEO)

Ceturto uzvaru četrās aizvadītajās spēlēs Šveicē notiekošajā U-18 pasaules hokeja čempionātā šodien izcīnīja Zviedrijas U-18 izlase, kas grupu turnīra pēdējā spēlē ar 3:0 (0:0, 0:0, 3:0) pārspēja Vācijas vienaudžus.

Zviedri dominēja pirmajā trešdaļā, taču pēc nospēlētām 40 minūtēm uz tablo joprojām bija bezvārtu neizšķirts. Mača rezultāts tika atklāts vien 51. minūtē, kad Dāvids Edstrems, realizējot skaitlisko vairākumu, izvirzīja skandināvus vadībā – 1:0.

Toms Vilanders 57. minūtē, esot precīzs skaitliskajā vairākumā, dubultoja Zviedrijas U-18 izlases pārsvaru (2:0), bet 106 sekundes līdz pamatlaika beigām Gustavs Kangass ar metienu tukšos pretinieku vārtos panāca 3:0 un pielika mačam punktu.

Uzvarētāju rindās ar gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli izcēlās Edstrems un Vilanders. Savukārt sauso spēli zviedru vārtos aizvadīja Melkers Tēlins, kurš atvairīja visus 14 pretinieku izdarītos metienus.

Zviedrijas U-18 valstsvienība ar četrās spēlēs izcīnītiem 12 punktiem izcīnīja pirmo vietu A apakšgrupā. Ceturtdaļfinālā zviedriem pretī stāsies Latvijas jaunie hokejisti.

Savukārt Vācijas U-18 izlase piedzīvoja zaudējumus visos četros grupu turnīra mačos, neizcīnot nevienu punktu, un palika pēdējā vietā A apakšgrupā. Vācijas jaunie hokejisti būs spiesti cīnīties par palikšanu elites divīzijā pret Norvēģijas vienaudžiem.

Autors: Rainers Rogs Avots: IIHF