Latvijas U-18 izlase PČ ceturtdaļfinālā cīnās pašaizliedzīgi, bet piekāpjas Kanādai

Latvijas U-18 izlase šodien 2024. gada U-18 pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēlē ar rezultātu 0:4 (0:2, 0:0, 0:2) piekāpās Kanādas vienaudžiem.

Spēles rezultātu sestajā minūtē atklāja kanādietis Maksims Masse, realizējot skaitlisko vairākumu. Septiņas minūtes vēlāk Raiders Ritčijs dubultoja pārsvaru. Pirmo periodu Latvija noslēdza spēlējot vairākumā, taču bīstamus momentus izveidot neizdevās.

Otrajā trešdaļā Latvija pirmās 14 minūtes nespēja izpildīt nevienu metienu pa vārtiem, bet vairākas reizes glāba vārtsargs Mikus Vecvanags. Tuvāk trešdaļas beigām, latvieši vairākkārt apdraudēja Kanādas vārtu drošību, bet uzlauzt vārtsargu un aizsardzību nesanāca.

Trešā perioda 13. minūtē Porters Martone no vārtu priekšas pielaboja komandas biedra metienu, panākot 3:0. Punktu mačam pielika Džata Lučanko raidītā ripa no otra laukuma gala tukšos Latvijas vārtos.

Latvijas vārtus sargāja Mikus Vecvanags un tika galā ar 34 no 37 metieniem. Tikmēr kanādietis Kārters Džordžs neitralizēja visus 23 latviešu metienus.

Par labāko Latvijas hokejistu atzīts kapteinis Krists Retenais.

Pusfinālā Kanāda spēlēs pret Zviedrijas U-18 izlasi. Mačs paredzēts 4. maijā.