Daugaviņš: Bija sajūta, ka pēc trešā gola visa pasaule sabruka

Latvijas izlases hokejisti Kaspars Daugaviņš un Kristiāns Rubīns raidījumā “Aizmugure” stāstīja par iegūtajām bronzas medaļām 2023. gada pasaules hokeja čempionātā.

“Teikšu godīgi, man lūzuma punkts bija vēl divas nedēļas pirms čempionāta, kur visa iekšējā gaisotne komandā bija tāda, ka zināju, ka būs ļoti labs rezultāts. Spēlējām ar Šveici pēdējās divas mājas pārbaudes spēles pirms čempionāta. Pirmo spēli pat zaudējām, [Harijs Vītoliņš] ienāca, man kaut ko prasīja. Likās, ka viņš būs dusmīgs un es viņam teicu, ka mēs tik labi spēlējām, pirmo reizi pret Šveici bija tā, ka mēs spiedām visu spēli un viņš teica, ka domāja to pašu. Sākumā treniņos mūs dzina, bija grūti draudzības spēlēs Anglijā, likās, ka viņi ātrāki, stiprāki par mums. Desmit dienas vēlāk jau apskrien pasaules klases komandu – tur arī veidojās komandas raksturs. Visi saprata, ka varbūt nebūsim talantīgākie, bet fiziski jūtamies tik labi, ka varējām veidot momentus un pa lielam čempionātā tā arī bija. Pirmajā spēlē pret Kanādu uz emocijām pārdegām, bet pret slovākiem bija kauls kaulā. Viens metiens atlēca tieši uz nūjas un tev iedzen tādu naglu zārkā, bet neviens nepadevās. Mēs zinājām, ka vajag vinnēt vai nu slovākus, vai čehus. Nekad negaidījām nevienu dāvanu, bet beigās kazahi uzvarēja slovākus bullīšos,” par gatavošanos turnīram un čempionāta sākumu vēstīja Daugaviņš.

“Jau tieši biju fokusējies uz to, ka palikšu AHL. Bija jau skaidrs, ka komanda bija pietiekami laba, lai tiktu tālāk, bet beigās sanāca, ka mēs izkritām. Tad bija zvans ar federāciju un braucu pēc iespējas ātrāk. Kad pats atbraucu, bija jūtams nedaudz savādāks mikroklimats, nekā iepriekš. Čaļi mani sagaidīja, viss bija ļoti pozitīvi. Gan treneru štābs, gan spēlētāji – viss bija ļoti solīdi, nebija tik daudz negativitātes, bija sajūta, ka varam izdarīt kaut ko īpašu,” par pievienošanos izlasei runāja Rubīns.

“Vienā brīdī cauri galvai izskrēja doma, ka es esmu atnācis uz izlasi, atkal izlase netiks ceturtdaļfinālā un zaudēs tādā pašā veidā, kā katru gadu, kad esmu bijis. Tajā brīdī domāju, ja tā arī beigsies, tad es beigšu karjeru vispār. Bija sajūta, ka pēc trešā gola visa pasaule sabruka. Tad [Rubīns] piecēlās un pateica, ka tūlīt izlīdzināsim, ieliksim. Jebkurš spēlētājs bija svarīgs. Gan māk runāt, gan spēlēt un izdarīt,” spēli pret Šveici komentēja komandas kapteinis Daugaviņš.

Hokejazinas.com” iepriekš ziņoja, ka Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē par  bronzas medaļu ar rezultātu 4:3 papildlaikā izcīnīja uzvaru pār ASV komandu. Latvijas valstsvienība aizvadīja labāko turnīru tās vēsturē. Iepriekš labākais sasniegums izlasei bija septītā vieta, ko izdevās sasniegt jau pirmajā A grupas čempionātā 1997. gadā.

Čempionātu Latvijas izlase sāka ar zaudējumu Kanādas un Slovākijas izlasēm, bet izcīnīja piecas uzvaras atlikušajos grupu turnīra mačos, pirmo reizi vēsturē apspēlējot Čehijas valstsvienību, kā arī pieveicot Norvēģijas, Slovēnijas, Kazahstānas un Šveices komandas.

Ceturtdaļfinālā Latvijas izlase pārspēja Zviedrijas izlasi, bet pusfinālā sīvā cīņā piekāpās Kanādas vienībai.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisinājās no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņēma arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisinājās Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisinājās no 12. maija līdz 28. maijam.

Autors: Kārlis Grundmanis Avots: Aizmugure