Bez pārsteigumiem – Šilovs sāks vārtos arī pret Zviedriju

Latvijas hokeja izlases vārtus 2023. gada pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēlē pret Zviedrijas valstsvienību sargās Artūrs Šilovs, pavēstīja aģentūra LETA.

Avots arī pavēstīja, ka izmaiņas Latvijas izlases sastāvā netiek plānotas.

Šilovam šī būs astotā spēle vārtos pēc kārtas.

Šilovs pirmajai spēlei pret Kanādu tika pieteikts kā rezerves vārtsargs, bet jau piektajā minūtē nomainīja divas ripas ielaidušo Ivaru Punnenovu un kopš tā laika sargājis Latvijas valstsvienības vārtus arī visos nākamajos mačos.

Mūsu hokejisti ar Šilovu vārtos izcīnījuši piecas uzvaras – 4:3 papildlaikā pār Čehiju,  2:1 pār Norvēģiju , 3:2 pret Slovēniju7:0 pret Kazahstānu un 4:3 papildlaikā pret Šveici.

22 gadus vecais vārtsargs šajā turnīrā atvairījis 90,6% pretinieku metienu un vidēji savā cietoksnī ielaidis 2,42 ripas.

Pēc spēles ar Slovēniju, Šilovs minēja, ka ir gatavs spēlēt arī atlikušajās spēlēs.

Latvijas izlase šodien, 25. maijā, pulksten 20.20 aizvadīs ceturtdaļfināla spēli ar Zviedrijas valstsvienību. Latvija 1/4 finālā nav spēlējusi kopš 2018. gada. Mačs tiešraidē vērojams LTV7.

Šilovs šosezon Nacionālās hokeja līgas (NHL) klubā Vankūveras “Canucks” aizvadīja piecas spēlēs, kurās izcīnīja trīs uzvaras un apstādināja 90,8% pretinieku metienu, kā arī vidēji spēlē ielaida 2,75 vārtus.

Tāpat, 43 spēlēs Amerikas hokeja līgas (AHL) vienības Abotsfordas “Canucks” rindās regulārajā sezonā Šilovs tika galā ar 90,9% pretinieku metienu un vidēji spēlē ielaida 2,43 vārtus. Latvijas vārtsargs ar 26 panākumiem bija trešais uzvarām bagātākais vārtsargs AHL. Divās Play-off spēlēs Šilovs atvairīja 91,4% metienu un vidēji mačā ielaida 2,85 vārtus.