Latvijas izlase nežēlo kazahus un izcīna ceturto uzvaru PČ (VIDEO)

Šovakar Latvijas hokeja izlase sestajā 2023. gada pasaules hokeja čempionāta grupu turnīra mačā ar rezultātu 7:0 (2:0, 3:0, 2:0) uzvarēja Kazahstānas valstsvienību.

Pirmo periodu aktīvāk iesāka Latvijas izlase, pretinieku vārtus apdraudot Rūdolfam Balceram un Renāram Krastenbergam. Trešdaļas vidū Kazahstānas izlase vairākumā izveidoja vairākus labus momentus, taču Artūrs Šilovs apstādināja pretinieku centienus.

Spēlējot četratā pret četriem Miks Indrašis un Rihards Bukarts sagrieza karuseli vārtu priekšā, bet nespēja sagraut pretinieku cietoksni.

Pirmā perioda 16. minūtē Latvijas izlase kļūdījās vairākumā un Arkādijs Šestakovs izskrēja vienatnē pret Šilovu, taču Latvijas vārtsargs šo metienu atvairīja un ātrā pretuzbrukumā Rihards Bukarts atklāja mača rezultātu.

Latvijas hokejisti ātri vien dubultoja pārsvaru – 17. minūtē Oskars Batņa pielika nūju Kristapa Zīles metienam un pārspēja Andreju Šutovu.

Otrā perioda otrajā minūtē Mārtiņš Dzierkals lauzās uz vārtiem, Kazahstānas aizsargs viņu nogāza, izsitot vārtus no vietas. Ripa gan šķērsoja vārtu līniju un tādēļ, ka pretinieku aizsargs iegrūda Dzierkalu vārtos, rezultāts kļuva 3:0 Latvijas labā.

Kazahstānas izlase izvēlējās pieprasīt video caurskati, taču vārtu guvums joprojām tika ieskaitīts un Latvijas valstsvienība nopelnīja vairākumu.

Vēlāk trešdaļā Kaspars Daugaviņš izlauzās no aizvārtes, izdarīja metienu, kas tika bloķēts, taču pirmais pie ripas vārtu priekšā tika Rodrigo Ābols, kurš izcēlās ar ceturto Latvijas izlases vārtu guvumu.

Perioda vidū mūsu komanda veiksmīgi izpildīja pretuzbrukumu trijatā pret diviem, taču Mārtiņa Dzierkala metienu apstādināja Andrejs Šutovs.

Turpinājumā Kazahstānas izlase nopelnīja vairākumu, taču labākas iespējas bija Latvijas hokejistiem – vienatnē aizskrēja Renārs Krastenbergs, kurš gan vārtus neguva.

Latvijas izlasei tomēr izdevās palielināt pārsvaru līdz piecām ripām, kad vien piecas sekundes pirms trešdaļas beigām Miks Indrašis pielaboja Riharda Bukarta metienu.

Trešo mača nogriezni Kazahstānas vārtos sāka Ņikita Bojarkins. Vēlāk periodā Miks Indrašis un Uvis Balinskis tika pie lieliska vārtu gūšanas momenta, taču to nespēja realizēt.

Trešdaļas vīdū pēc lieliskas Rūdolfa Balcera piespēles Kaspars Daugaviņš izcēlās ar savu otro precīzo metienu spēlē un palielināja Latvijas valstsvienības pārsvaru līdz sešām ripām.

12. minūtē vairākumā Rūdolfs Balcers atdeva vēl vienu brīnišķīgu piespēli Rodrigo Ābolam, kurš ar atkārtotu metienu septīto reizi iepriecināja Latvijas fanus.

Artūrs Šilovs atvairīja visus 16 Kazahstānas izlases metienus, bet Andrejs Šutovs pirms nomaiņas tika galā ar 15 no 20 Latvijas valstsvienības raidījumiem. Ņikita Bojarkins apstādināja 12 no 14 atlikušajiem metieniem.

Latvijas izlases rindās par labāko spēlētāju tika atzīts Rūdolfs Balcers, bet kazahu rindās balvu saņēma Ņikita Mihailiss.

Pēc šīs uzvaras Latvijas izlase ar sešās spēlēs nopelnītiem 11 punktiem atrodas ceturtajā vietā B grupā. Lai iekļūtu ceturtdaļfinālā Latvijas valstsvienībai jāizcīna vienu punktu pret Šveices izlasi, vai arī jācer, ka Slovākijas izlase pazaudēs vienu punktu kādā no atlikušajiem diviem mačiem pret Slovēniju un Norvēģiju.

Jāpiemin, ka Latvijas valstsvienība pēdējo reizi septiņus vārtus vienā pasaules čempionāta spēlē guva 2009. gada 2. maijā, kad ar rezultātu 7:1 pieveica Francijas izlasi.

Latvijas hokeja izlase nākamo maču aizvadīs otrdien, 23. maijā kad plkst. 20:20 krustos nūjas ar Šveices hokejistiem. Tikmēr kazahiem nākamā spēle paredzēta 22. maijā plkst. 20:20 pret Slovēnijas valstsvienību.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisināsies no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņems arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisināsies Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisināsies no 12. maija līdz 28. maijam.