Latvijas izlase papildlaikā pārspēj Šveici un piekto reizi spēlēs 1/4 finālā (VIDEO)

Šovakar Latvijas hokeja izlase septītajā 2023. gada pasaules hokeja čempionāta grupu turnīra mačā ar rezultātu 4:3 (0:0, 2:1, 1:2, 1:0) papildlaikā uzvarēja Šveices valstsvienību un nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā.

Pirmā perioda trešajā minūtē Šveices izlase sagrieza viesuli Latvijas aizsardzības zonā, bet pašaizliedzīgas spēles dēļ izdevās nosargāt vārtus.

Septītajā minūtē pirmos momentus izveidoja Renārs Krastenbergs, Deniss Smirnovs un Toms Andersons, taču vārtus gūt neizdevās. Nedaudz vēlāk lielisku iespēju vārtu priekšā neizmantoja Roberts Bukarts.

14. minūtē Oskars Batņa zaudēja nūju, kā rezultātā Šveice aptuveni minūti pieturēja ripu mūsu komandas zonā un vairākas reizes apdraudēja vārtus.

Četras minūtes pirms perioda beigām Kevins Fiala un Kristofs Berčī vēlreiz radīja pamatīgus draudus Šilova vārtu priekšā, taču vārtsargs spēlēja pārliecinoši. Arī līdz pēdējiem brīžiem Šveice dominēja mūsu komandas zonā.

Otrās trešdaļas otrajā minūtē Ralfs Freibergs no zilās līnijas izdarīja spēcīgu metienu un atklāja mača rezultātu.

Vārtu priekšā atradās Rihards Bukarts un Šveice izlēma pieprasīt video caurskati, taču rezultāts kļuva 1:0 un Latvija vēl nopelnīja vairākumu, vēlāk arī saņemot iespēju spēlēt piecatā pret trim, ko gan neizdevās izmantot.

Septītajā minūtē Kevins Fiala uzreiz pēc iemetiena raidīja ripu vārtu augšējā stūrī un panāca neizšķirtu.

Latvijas izlase gan uzreiz metās atspēlēties un tas arī izdevās vien 32 sekundes pēc Fialas vārtiem – Rodrigo Ābols iesāka no savas zonas, apslidoja vairākus pretiniekus un ieslidināja ripu starp Šveices vārtsarga kājsargiem.

Desmitajā minūtē Gētens Hāss izlauzās vienatnē pret Šilovu, taču mūsu vārtsargs šo pretinieku iespēju apstādināja. Perioda turpinājumā abas izlases apmainījās ar vārtu gūšanas iespējām, taču Latvijas izlase to noslēdza atrodoties vadībā ar rezultātu 2:1.

Trešā mača nogriežņa sākumā Kristaps Zīle guva savainojumu, kad ripa trāpīja viņam pa seju. Aizsargs gan vēlāk atgriezās spēlē, valkājot aizsargrežģi.

Šveices izlasei gan izdevās izlīdzināt rezultātu – pēc Damina Riata metiena ripa atsitās pret Marko Mirandas kāju un ielidoja Latvijas valstsvienības vārtos.

Astotajā minūtē Dans Ločmelis izpildīja metienu, kas trāpīja pa šveiciešu vārtu staba, taču vārtus neizdevās gūt.

Iedzinējos Latvijas izlase nonāca 14. minūtē, kad šveiciešiem ilgstoši izdevās iespiest mūsu komandu aizsardzības zonā. Nepamanīts palika Andress Ambīls, kurš ieraidīja trešo ripu Šilova sargātajos vārtos.

Ilgi gan izlīdzinājumu nenācās gaidīt, jo 15. minūtē ātrā pretuzbrukumā pēc lieliskas Rodrigo Ābola piespēles kapteinis Kaspars Daugaviņš guva Latvijas izlases trešos vārtus.

Neizšķirtu rezultātu izdevās noturēt, kā rezultātā Latvijas izlase nopelnīja nepieciešamo punktu, lai spēlētu ceturtdaļfinālā.

Papildlaikā Rūdolfs Balcers vairākumā ieraidīja ceturto ripu šveiciešu vārtos un izrāva piekto Latvijas izlases uzvaru pēc kārtas.

Artūrs Šilovs atvairīja 29 no 32 Šveices izlases metieniem, bet Jorens van Potelberge tika galā ar 24 no 28 Latvijas valstsvienības raidījumiem.

Latvijas izlase piekto reizi spēlēs pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā. Iepriekš tas izdevies 2000., 2004., 2009. un 2018. gadā. Ceturtdien plkst. 20:20 mūsu hokejisti krustos nūjas ar Zviedrijas valstsvienību.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisināsies no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņems arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisināsies Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisināsies no 12. maija līdz 28. maijam.