Latvijas izlase aptur slovēņus un izcīna trešo uzvaru pēc kārtas (VIDEO)

Šodien Latvijas hokeja izlase piektajā 2023. gada pasaules hokeja čempionāta grupu turnīra mačā ar rezultātu 3:2 (1:0, 2:2, 0:0) uzvarēja Slovēnijas valstsvienību.

Pirmo periodu abas komandas iesāka līdzīgi, taču ātri vien pārsvaru ieguva Latvijas izlase, kas pēc spiediena pretinieku zonā nopelnīja vairākumu. Mazākumā Slovēnijas izlases uzbrucējs Žiga Pance aizskrēja vienatnē pret Artūru Šilovu, taču šo iespēju izdevās apstādināt.

Vēlāk Mārtiņš Dzierkals uzņēmās spēli uz sevi un izveidoja lielisku momentu, kas tika nobloķēts, bet perioda vidū slovēņi spēja aizskriet trijatā pret diviem Latvijas aizsargiem, taču Šilovs bija uzdevuma augstumos.

Latvijas izlases uzbrucējs Rihards Bukarts 12. minūtē pēc brīnišķīgas Andra Džeriņa piespēles pāri visai pretinieku zonai atklāja mača rezultātu.

Pēc precīzā metiena pretinieki uzņēma apgriezienus un radīja dažas bīstamas situācujas pie Latvijas vārtiem, taču mūsu hokejistiem izdevās noturēties.

Otrās trešdaļas sākumā slovēņi nopelnīja divus vairākumus pēc kārtas un ilgstoši pieturēja ripu Latvijas izlases zonā, bet pēc tiem pārsvaru spēlē atkal atguva Latvija.

Astotajā minūtē ļoti neveiksmīgi saskrējās Rūdolfs Balcers un Kristaps Zīle, kā rezultātā slovēņi izskrēja divatā pret vienu un Anže Kuralts panāca neizšķirtu.

Priekšrocību gan ātri vien izdevās atgūt – 12. minūtē Kaspars Daugaviņš aizsarga aizsegā raidīja spēcīgu plaukstas metienu slovēņu vārtos.

Uzreiz pēc vārtu guvuma Jānis Jaks apspēlēja vairākus Slovēnijas spēlētājus un no tuvas distances trāpīja pa vārtu stabu.

Otrās trešdaļas 18. minūtē pēc Andra Džeriņa uzvarētā iemetiena Roberts Bukarts ieraidīja ripu starp Gaspera Krošelja kājām un dubultoja Latvijas pārsvaru.

Vien 12 sekundes Latvijas izlase nespēja izraidīt ripu no zonas un Miha Verličs no tālas distances samazināja rezultāta starpību līdz minimumam.

Trešā mača nogriežņa otrajā minūtē Uvis Balinskis ielauzās pretinieku zonā un ar zibenīgu plaukstas metienu šķietami atjaunoja Latvijas izlases divu vārtu pārsvaru, taču vārtu guvums netika ieskaitīts vārtsarga traucēšanas dēļ.

Turpinājumā abas komandas apmainījās ar bīstamiem momentiem, vairāk gan vārtus apdraudot Latvijas valstsvienības hokejistiem.

Pamatlaika izskaņā slovēņi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un gandrīz izlīdzināja rezultātu, taču 47 sekundes pirms beigām pretinieki nopelnīja noraidījumu, kā rezultātā Latvijas izlase noturēja pārsvaru un izcīnīja uzvaru.

Artūrs Šilovs atvairīja 26 no 28 Slovēnijas izlases metiena, bet Gaspers Krošeljs tika galā ar 24 no 27 Latvijas valstsvienības raidījumiem.

Latvijas izlases rindās par labāko spēlētāju tika atzīts Kaspars Daugaviņš, bet slovēņu rindās balvu saņēma Blazs Gregorcs.

Pēc šīs uzvaras Latvijas izlase ar piecās spēlēs nopelnītiem astoņiem punktiem atrodas ceturtajā vietā B grupā.

Latvijas hokeja izlase nākamo maču aizvadīs jau rīt, kad plkst. 20:20 krustos nūjas ar Kazahstānas hokejistiem. Tikmēr slovēņiem nākamā spēle paredzēta 21. maijā plkst. 16:20 pret Slovākijas valstsvienību.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisināsies no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņems arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisināsies Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisināsies no 12. maija līdz 28. maijam.