Latvijas izlase notur pārsvaru un pieveic Norvēģiju (VIDEO)

Šodien Latvijas hokeja izlase ceturtajā 2023. gada pasaules hokeja čempionāta grupu turnīra mačā ar rezultātu 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) uzvarēja Norvēģijas valstsvienību.

Pirmā perioda ievadā pārsvaru ieguva Latvijas izlase, taču savus momentus izmantot nespēja. Vēlāk norvēģi saņēma vairākumu un saasināja situāciju pie Artūra Šilova vārtiem, tomēr mūsu hokejistiem izdevās mazākumu izturēt.

Perioda vidū abas komandas skaitliskajā vairākumā apmainījās ar momentiem, bet turpinājumā laukumā redzējām piesardzīgāku hokeju.

Pašās pirmās trešdaļas beigās Norvēģijas izlase nerealizēja lielisku iespēju – Jānis Jaks ar slidu glāba Latviju no vārtu zaudējuma. Vairāki Norvēģijas hokejisti uzkrita virsū Artūram Šilovam, kā rezultātā radās asumi.

Otrā perioda sākumā izgājienu vienatnē pret vārtsargu neizmantoja Uvis Balinskis. Pēc šī momenta pie Norvēģijas vārtiem radās pamatīgs haoss, taču ripa ceļu vārtos neatrada.

Pēc šī jucekļa Latvijas izlase ieguva vairākumu un pašā tā noslēgumā Rodrigo Ābols ātrā uzbrukumā ieraidīja ripu tālajā vārtu stūrī, atklājot mača rezultātu.

Vien 39 sekundes pēc Ābola precīzā metiena Toms Andersons pēc lieliskas Ronalda Ķēniņa piespēles pretuzbrukumā dubultoja Latvijas valstsvienības pārsvaru.

Pēc ātrajiem vārtu guvumiem priekšrocība spēlē piederēja mūsu hokejistiem – ilgstoši izdevās pieturēt ripu pretinieku zonā.

Trešdaļas vidū Latvijas izlase nopelnīja vairākumu piecatā pret trim, taču to realizēt neizdevās.

Otrā perioda 15. minūtē norvēģi gan izmantoja Latvijas kļūdu aizsardzībā – izgājienā divatā pret vienu Ludvigs Hofs pārspēja Artūru Šilovu zem atsitējcimda.

Arī turpinājumā pārsvars piederēja Latvijas izlasei. Otrajā periodā Latvijas hokejisti 17 reizes meta pa norvēģu vārtiem un guva divus vārtus, bet pretinieks izdarīja tikai vienu metienu, taču to realizēja.

Trešo mača nogriezni aktīvāk iesāka Norvēģijas valstsvienība, taču iespējas gūt vārtus bija abām komandām. Perioda vidū Balinskis vēlreiz aizskrēja vienatnē pret Haukelandu, bet atkal nespēja gūt vārtus.

Divas minūtes pirms mača beigām norvēģi noņēma vārtsargu pret papildus laukuma spēlētāju. Minūti pirms pamatlaika beigām Norvēģijas izlase spēlēja skaitliskajā vairākumuā, taču Latvijas hokejisti noturēja pārsvaru un izcīnīja uzvaru.

Artūrs Šilovs atvairīja 20 no 21 Norvēģijas izlases metiena, bet Henriks Haukelands tika galā ar 30 no 32 Latvijas valstsvienības raidījumiem.

Latvijas izlases rindās par labāko spēlētāju tika atzīts Rodrigo Ābols, bet norvēģu rindās balvu saņēma Makss Krogdāls.

Pēc šīs uzvaras Latvijas izlase ar pieciem nopelnītiem punktiem atrodas ceturtajā vietā B grupā.

Latvijas hokeja izlase nākamo maču aizvadīs 19. maijā, kad plkst. 16:20 krustos nūjas ar Slovēnijas hokejistiem. Tikmēr norvēģiem nākamais mačs paredzēts 20. maijā plkst. 12:20 pret Čehijas valstsvienību.

2023. gada Pasaules hokeja čempionāta apakšgrupu turnīrs Tamperes “Nokia Arena” un “Arēna Rīga” norisināsies no 12. maija līdz 23. maijam. Rīga uzņems arī divas ceturtdaļfināla spēles 25. maijā, bet divi ceturtdaļfināli, pusfināli un finālspēle norisināsies Tamperē.

Latvijai un Somijai čempionāta rīkošanas tiesības tika piešķirtas pēc Krievijas uzsāktās karadarbības Ukrainā. Pirms tam 2023. gada čempionāts tika plānots Sanktpēterburgā. Latvijā un Somijā plānotais turnīrs norisināsies no 12. maija līdz 28. maijam.