Latvijas izlase izlaiž divu vārtu pārsvaru un piekāpjas šveiciešiem

Latvijas hokeja izlase pārbaudes spēlē pirms 2023. gada pasaules hokeja čempionāta ar rezultātu 3:5 (1:0, 2:2, 0:3) mājās piekāpās Šveices valstsvienībai.

Pirmā perioda 20. minūtē Latvijas izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš vairākumā pēc Kaspara Daugaviņa piespēles vārtu priekšā atklāja mača rezultātu.

Otrās trešdaļas otrajā minūtē Tailers Mojs ar spēcīgu metienu realizēja Šveices izlases skaitlisko pārsvaru un panāca izlīdzinājumu, bet piektajā minūtē Latvijas valstsvienība izmantoja šveiciešu kļūdu aiz vārtiem – Oskars Lapinskis pārtvēra ripu un to sūtīja uz vārtu priekšu, kur Filips Buncis atjaunoja mūsu izlases priekšrocību.

Vien pusotru minūti pēc Bunča precīzā metiena Kaspars Daugaviņš pēc lieliskas Toma Andersona piespēles dubultoja mūsu pārsvaru, bet šveiciešiem vajadzēja vien 20 sekundes, lai atkal samazinātu to līdz minimumam – šoreiz precīzs bija Kelvins Turkaufs.

Trešā mača nogriežņa septītajā Latvijas izlases aizsardzība nepieskatītu atstāja Tobiasu Gaizeru, kurš pielika nūju Tailera Moja piespēlei gar vārtiem un panāca līdzsvaru uz rezultāta tablo.

Perioda vidū Šveices valstsvienība ātri vien nopelnīja divus noraidījumus pēc kārtas, taču divu vīru pārsvaru realizēt neizdevās. Šveicieši gan izmantoja paši savu vairākumu – Tailers Mojs ar vēl vienu spēcīgu metienu no iemetienu apļa jau izvirzīja vadībā viesus.

Pamatlaika noslēgumā Latvijas hokejisti centās izlīdzināt rezultātu un izveidoja vairākus vārtu gūšanas momentus, taču panākt neizšķirtu neizdevās un Svens Sentelers ieraidīja ripu tukšos Ivara Punnenova vārtos.

Ivars Punnenovs atvairīja 22 no 26 Šveices izlases metieniem, bet Sandro Ēšlimans tika galā ar 18 no 21 Latvijas valstsvienības raidījumiem.

Pēc pamatlaika noslēguma tika aizvadīts gan papildlaiks, gan pēcspēles metieni. Papildlaikā komandas vārtus neguva. Bullīšu sērijā savus metienus realizēja Dans Ločmelis un Roberts Bukarts, taču Ivars Punnenovs apstādināja visus pretinieku raidījumus.

Labākā spēlētāja balvu Latvijas izlases rindās saņēma komandas kapteinis Kaspars Daugaviņš, bet par pretinieku labāko tika atzīts Tailers Mojs.

Nākamais mačs starp abām komandām jau rīt, 29. aprīlī, plkst. 17:00.