Čehijas izlase mājas turnīru noslēdz bez uzvarām, somi sīvā cīņā pieveic Zviedriju

Šodien Čehijas pilsētā Brno tika aizvadītas divas spēles “Czech Hockey Games” turnīra ietvaros.

Dienas pirmajā spēlē Somijas izlase ar rezultātu 4:3 (1:0, 2:2, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā izcīnīja uzvaru pār Zviedrijas valstsvienību.

Ēmeli Suomi mača 18. minūtē guva pirmos vārtus.

Otrajā trešdaļā abas izlases apmainījās ar diviem vārtu guvumiem septiņu minūšu laikā. No sākuma Makss Frībergs panāca 1:1. Pēc trīs minūtēm Somijas aizsargs Olivers Kaski atgrieza pārsvaru, bet Fēlikss Ungers Sorums 161 sekundi vēlāk atgrieza neizšķirtu uz tablo. Pēc tam Patriks Puistola iemeta vēl vienu ripu Zviedrijas vārtos, panākot 3:2.

Trešā perioda 12. minūtē Jespers Frodēns spēja izlīdzināt rezultātu. Ne pamatlaikā, ne overtaimā uzvarētājs netika noskaidrots. Bullīšos Somijai uzvaru atnesa 17 gadus vecais Konsta Heleniuss.

Somijas vārtsargs Harri Seteri atvairīja 26 no 29 metieniem, taču Zviedrijas vārtus sargāja Samuels Ersons un tika galā ar 23 no 26 metieniem.

Turnīra mājiniece Čehijas izlase ar rezultātu 1:2 (0:2, 0:0, 1:0) piekāpās Šveices hokejistiem.

Devītajā minūtē šveicietis Dario Simons atklāja rezultātu. 19 sekundes līdz pirmās trešdaļas beigām Kalvins Tīrkaufs dubultoja pārsvaru. Bet spēles 57. minūtē Jakubs Krejčīks vienus vārtus atguva.

Pēdējā spēles minūtē Šveices hokejists Mihaels Fora saņēma noraidījumu līdz spēles beigām (5+20) par sitienu pretiniekam galvas un kakla apgabalā.

Čehijas vārtsargs Lukāšs Dostāls atvairīja 12 no 14 metieniem, taču Šveices vārtus sargājušais Leonardo Dženoni tika galā ar 19 no 20 raidījumiem.

Pēc aizvadītiem trīs mačiem Somija ar astoņiem punktiem ieņēma 1. vietu turnīrā, Zviedrija ierindojās pozīciju zemāk ar septiņiem punktiem. Šveice ar trīs punktiem ieņēma 3. vietu, taču mājiniece Čehija, kas pie punktiem nespēja tikt, noslēdza turnīru 4. vietā.