Fialam 2+1, Šveice sarauj gabalos Dāniju un turpina uzvaru gājienu (VIDEO)

Piekto uzvaru piecās aizvadītajās 2024. gada pasaules čempionātā spēlēs šodien izcīnīja Šveices valstsvienība, kas A apakšgrupas mačā Čehijas galvaspilsētā Prāgā ar 8:0 (2:0, 3:0, 3:0) sagrāva Dānijas izlasi.

Niko Hišīrs jau piektajā minūtē atklāja mača rezultātu, bet Romāns Josī 18. minūtē dubultoja Šveices valstsvienības pārsvaru.

Kevins Fiala otrā perioda 39. sekundē, realizējot skaitlisko vairākumu, panāca uz tablo 3:0, bet 24. minūtē guva savus otros vārtus mačā un vēl vairāk nostiprināja šveiciešu pārsvaru. Svens Sentelers 34. minūtē panāca jau 5:0.

Pirms pēdējās trešdaļas Dānijas izlase veica vārtsargu maiņu – Frederika Dihova vietu vārtos ieņēma Matiass Seldrups, taču arī viņš šodien nebija glābējs.

Pēdējās 20 minūtēs Šveices valstsvienība guva vēl trīs vārtus. Kalvins Tīrkaufs, izceļoties mazākumā, 43. minūtē guva sestos vārtus Šveices izlases labā, bet perioda turpinājumā vienādos sastāvos precīzi bija Kristofs Bērčijs un Tristans Šervejs.

Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākais bija Fiala, kurš guva divus vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli. Tāpat trīs punktus sakrāja arī Niko Hišīrs (1+2).

Šveices valstsvienības vārtos sauso spēli aizvadīja Leonardo Dženoni, kurš atvairīja visus 17 dāņu hokejistu izdarītos metienus. Dihovs Dānijas izlases vārtos tika galā vien ar 16 no 21 (76,19%) šveiciešu metiena, bet Seldrups atvairīja tikai piecus no astoņiem (62,50%) pretinieku metieniem.

Šveice ar 14 punktiem piecās spēlēs šobrīd ir A apakšgrupas līdere, bet Dānija ar sešiem punktiem sešos mačos patlaban ieņem piekto vietu A apakšgrupā.

Šveices valstsvienība rīt, plkst. 21:20, aizvadīs svarīgu maču cīņā par pirmo vietu A apakšgrupā pret Kanādas hokejistiem. Savukārt Dānijas izlase 20. maijā, plkst. 21:20, noslēgs grupu turnīru ar spēli pret Somiju.