Somija vēlreiz sakauj Zviedriju, Francija sīvā cīņā pārspēj Slovēniju

Gatavojoties 2024. gada pasaules čempionātam hokejā, piekto uzvaru sešās aizvadītajās pārbaudes spēlēs šovakar izcīnīja Somijas izlase, kas izbraukumā ar 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) pārspēja Zviedrijas valstsvienību.

Hannes Bjorninens otrās trešdaļas vidū atklāja mača rezultātu, bet Markus Nurmi 36. minūtē dubultoja somu pārsvaru. Punktu mačam 111 sekundes līdz pamatlaika beigām pielika Tobiass Vinbergs, kurš ar metienu tukšos vārtos panāca 3:0.

Emīls Larmi uzvarētāju vārtos atvairīja visus 29 pretinieku izpildītos metienus. Tikmēr Karls Lindboms pretējā laukuma pusē tika galā ar 18 no 20 (90%) metieniem.

Zviedrijas valstsvienība nav guvusi vārtus jau vairāk nekā sešus periodus.

Abas izlases tikās otro dienu pēc kārtas un jau ceturto reizi pēdējās nedēļas laikā. Atgādināsim, ka pirmajā savstarpējā mačā zviedri uzvarēja ar 4:0, bet nākamajos trīs dueļos pārāki bijuši somi – 19. aprīlī – 2:1 (papildlaikā), vakar – 2:0 un šovakar – 3:0.

Zviedrijas izlase gaidāmajā pasaules čempionātā spēlēs vienā apakšgrupā ar Latvijas valstsvienību.

Tikmēr Francijas hokejisti, spēlējot mājās, papildlaikā ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) uzveica pērn no elites divīzijas izkritušo Slovēnijas izlasi.

Joans Ovitū 12. minūtē, realizējot skaitlisko vairākumu, izvirzīja frančus vadībā, bet Bine Masičs otrā perioda izskaņā panāca neizšķirtu. Pagarinājuma 11. sekundē Valentīns Klero izrāva mājiniekiem uzvaru.

Rīt, plkst. 21:00, abas izlases tiksies atkārtoti.

Francijas hokejisti šogad pasaules čempionātā spēlēs vienā apakšgrupā kopā ar Latvijas valstsvienību.